جریانات سیاسی مشارکت حداکثری را در رأس راهبردهای خود برای انتخابات ریاست جمهوری قرار دهند

به گزارش «entekhabat1400.com»، محمود عباس زاده مشکینی در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس گفت: از فعالان سیاسی، جریانات سیاسی و دلسوزان کشور می خواهم اصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری را در رأس راهبردهای رقابتی خود قرار دهند چرا که کشور ما در شرایط کنونی به انتخابات با مشارکت بالا به عنوان سمبل و سنجه و سند پشتوانه مردمی نیاز دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برای توسعه متوازن و تحقق عدالت که لازمه امنیت پایدار است در کشور ما دو نهاد با تصویب شورای عالی امنیت ملی تشکیل شد. یکی شورای عالی توسعه امنیت شرق کشور و دیگری شورای عالی توسعه امنیت غرب کشور که هر کدام در تحقق عدالت برای کشور برکاتی داشته اند.

وی اضافه کرد: من پیشنهاد می کنم مشابه چنین نهادی برای شهرستان های بسیار محروم تر مثل مشکین شهر هم ایجاد شود. مقام معظم رهبری ۲۰ سال پیش در سفر مبارک خود به این شهرستان گفتند آن هایی که می خواهند معنای محرومیت را درک کنند به این شهرستان سفر کنند.

عباس زاده مشکینی با بیان اینکه وزیر کشور در سفر چند سال گذشته خود به مشکین شهر این شهرستان را به روستای بزرگ تشبیه کرد، اضافه کرد: یکی از سازوکارهای توسعه متوازن ارتقای تقسیمات کشوری و شناخت شهری است. وزیر کشور دستور بدهد روستاهای بالای ۲۰۰۰ نفر مشکین شهر به شهر تبدیل شود و با توجه به اینکه شهرستان مشکین شهر بزرگترین شهرستان استان اردبیل است دو بخش در این شهرستان شایستگی تبدیل به شهر را دارند. از وزیر کشور می خواهیم که این موضوع را پیگیری کنند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments