پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۰ اسفند ایسنا

دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مجلس مجوز می‌گرفت

به گزارش «entekhabat1400.com»، تایید محمدباقر قالیباف مبنی بر اینکه  دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مجلس مجوز می‌گرفت، درصدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.

مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس همواره به دنبال حل مشکلات مردم به خصوص صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی بوده است.

قبول دارم که در حق زنان و اهل سنت کوتاهی هایی شده است

اظهارات معاون اول رییس جمهور در جمع جوانان و برگزیدگان استان گلستان هم دومین خبر پربازدید امروز بود.

اسحاق جهانگیری در بخشی از این دیدار با تأکید بر اینکه اهل سنت همواره در کنار انقلاب بوده اند و دولت مکلف است مسایل آنها را حل کند، گفت: در کردستان هم به پاسخ مقام معظم رهبری به نامه مولوی عبدالحمید اشاره کردم که فرمودند مردم ایران بدون توجه به مذهب و قومیت در حقوق و مسئولیت هیچ تفاوتی ندارند و تنها موضوع برای کسب مسئولیت شایستگی مدیریتی است، قبول دارم که در حق اهل سنت و زنان کوتاهی هایی شده است.

قیمت فعلی ارز با واقعیت اقتصاد سازگار نیست و رو به کاهش خواهد بود

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه دولت همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند و قیمت فعلی را به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور ندانسته، تصریح کرد: اخلال تحریم ها در مراودات بانکی و ارزی کشور و سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد که بحمدالله این فضا در حال کم رنگ شدن است.

این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی «entekhabat1400.com» قرار گرفت.

پافشاری بر تبلیغ یک موضوع نادرست مضر برای اقتصاد کشور است

روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری هم بار دیگر انتشار نقل قول «بی‌پایه و اساس» از رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر نقش دولت در ایجاد نوسانات ارزی را بشدت تکذیب کرد و اصرار مخالفین دولت بر تکرار این دروغ و حتی تحلیل پیرامون آن را تداوم حمله به دولت و تحت تاثیر قرار دادن آرامش نسبی بازار دانست.

اگر آمریکا می‌خواهد به ۱+۴ بپیوندد باید به ‌تعهدات خود عمل کند

خبر بعدی،‌ گفت و گوی نماینده دائم ایران در سازمان ملل شبکه الجزیره درباره برجام بود.

مجید تخت روانچی در بخشی از این گفت و گو تصریح کرد که بعد از خروج آمریکا از برجام ما اکنون مجموعه ۱+۴ را داریم ، ما این مجموعه را داریم و نشست های خود را بر این اساس برگزار می کنیم و اگر واشنگتن می خواهد به این مجموعه بپیوندد باید به‌تعهدات خود عمل کند و تمام تحریم های ایران را بردارد.

اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی و قضات در سال آینده از دیگر اخبار پربازدید بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش  درآمدی گفت که جزء ۴ بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه مربوط به مالیات حقوق قضات و اعضای هیأت علمی به قوت خود باقی است.

تعرفه ٨۶ درصدی برای واردات خودرو در سال آینده

همچنین نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند حقوق ورودی خودروهای سواری در سال آینده حداقل به میزان هشتاد و شش درصد (۸۶%) ارزش گمرکی آن تعیین شود.

گزارش کامل «entekhabat1400.com» از جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس و بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش  درآمدی توسط نمایندگان را هم می توانید اینجا بخوانید.

آینده بن سلمان پس از انتشار گزارش قتل خاشقجی

ارزیابی یک کارشناس مسائل غرب آسیا درباره انتشار گزارش رسمی دولت آمریکا در ارتباط با قتل جمال خاشقچی، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.

حسن هانی زاده با تأکید بر اینکه قتل این روزنامه نگار سعودی-آمریکایی با اطلاع و دستور مستقیم بن سلمان صورت گرفته است اظهار کرد: این پیش بینی وجود دارد که انتشار این گزارش از سوی آمریکایی ها مقدمه ای برای برکنار کردن محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی از قدرت است.

کدام رهبر سیاسی جهان بعد از پیروزی پایتخت را رها کرد؟

گزارش «entekhabat1400.com» با عنوان “کدام رهبر سیاسی جهان بعد از پیروزی پایتخت را رها کرد؟” از دیگر اخبار پرمخاطب بود.

در ابتدای این گزارش آمده است: تاریخ سیاسی جهان گویای این حقیقت است که رهبران سیاسی و مذهبی و پیروانشان به دلیل نارضایتی از وضعیت موجود انقلاب می کنند. آنان با هدف «تغییر» و اصلاح وضعیت موجود، انقلاب می کنند تا با نشستن بر اریکه قدرت، ایدئولوژی و اعتقادات خود را در همه زمینه ها پیاده کنند؛ اما یک رهبر از هزاران رهبر جهان کمتر از یک ماه پس از پیروزی انقلابش از قدرت کناره گرفت و پایتخت سیاسی را به مقصد شهری مذهبی در ۱۶۰ کیلومتری آن ترک کرد.

آیا رئیسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟

خبر بعدی،‌ تحلیل یک تحلیلگر مسائل سیاسی کشور رباره احتمال ورود رئیسی و قالیباف به انتخابات ریاست جمهوری بود.

ناصر ایمانی گفت: آقای رئیسی واقعا خودش تمایل ندارد وارد انتخابات شود، زیرا اقدامات او در قوه قضاییه متوقف می‌ماند، اما عده ای از جریان های سیاسی تمایل دارند که به خاطر اهمیت جایگاه ریاست جمهوری، وی وارد انتخابات شود. 

وی افزود: اگر رئیسی وارد انتخابات شود حتما قالیباف کاندید نمی شود، اما اگر رئیسی نیاید، احتمال کاندید شدن قالیباف وجود دارد. تفاوت قالیباف با رئیسی این است که او کارهای اجرایی و مدیریتی زیادی کرده و کارنامه  مفیدی هم داشته است و ممکن است اگر رئیسی نیاید، او به انتخابات وارد شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments