میزان آرای منفی لاریجانی، ظریف و حسن خمینی برای انتخابات/ دلیل نامه احمدی نژاد به روحانی برای جلوگیری از جنگ

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های «entekhabat1400.com»، بولتن جهان‌نیوز به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهد پرداخت. سیزدهمین شماره بولتن جهان نیوز را در ادامه می‌خوانید:

میزان آرای منفی علی لاریجانی، ظریف و حسن خمینی برای انتخابات 1400

بر اساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته شده، سه تن از کاندیدای اصلی جبهه اصلاحات و اعتدال برای انتخابات ریاست جمهوری، بالاترین آرای منفی را در میان تمامی کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری 1400 را دارند. بر اساس این نظرسنجی به ترتیب علی لاریجانی 68 درصد آرای منفی، محمد جواد ظریف 43 درصد و حسن خمینی 39 درصد آرای منفی دارند.

دلیل نامه احمدی نژاد به روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا

در حالیکه طی روزهای اخیر ایران به اتکای رزمایش های کم سابقه و گسترده سپاه و ارتش توانستند سایه جنگ علیه ایران دور کنند، نامه اخیر محمود احمدی نژاد به حسن روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا بسیار قابل توجه است. برخی از کارشناسان درباره این اقدام قابل تامل محمود احمدی‌نژاد، معتقدند وی نسبت به احتمال پایین اقدام نظامی علیه ایران مطلع بوده و تقلا کرده با ارسال و انتشار این نامه، خود را دوباره مطرح کند. به اعتقاد این کارشناسان اصرار به دیده شدن، سبب شده که محمود احمدی نژاد به بسیاری اقدامات شاذ رسانه های از گفتگو با رسانه‌های ضدانقلاب تا پیام تبریک برای خوانندگان رپ آمریکایی و توییت برای آنجیلنا جولی برسد. برخی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند نامه اخیر احمدی نژاد نشانه‌ای هم بر محاسبات غلط وی در حوزه اداره کشور و عدم درک این مطلب واضح است که در شرایط کنونی قدرت نظامی است که کشور را از گردنه تحرکات احمقانه دولت ترامپ عبور داده و  اقدامات شبه سیاسی و دیپلماتیک مدنظر برخی از سیاسیون کشور در این ماجرا چندان اقدامی قابل توجه و موثر نبوده است.

جمع آوری اطلاعات اقتصادی ایران توسط یک سفیر اروپایی

رصد سفرهای آشکار سفیر یکی از کشورهای اروپایی در تهران، نشان می‌دهد که وی به بسیاری از استان‌های کشور سفر و با فعالین اقتصادی محلی دیدار و از این طریق اخبار اقتصادی این استان‌ها را جمع آوری کرده است. این سفیر اروپایی در جلسات خود بیشترین تمرکز را برای  بدست آوردن اخبار میدانی اقتصادی در نقاط مختلف کشور گذاشته است.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments