احساس تکلیف خود را در چارچوب قانون انجام می‌دهم

به گزارش «entekhabat1400.com» از مشهد، سید صولت مرتضوی دقایقی پیش در گزارش فصلی خود در صدوهفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: روند اجرایی در شهرداری مشهد با قوت و قدرت و با شتاب مناسب در چارچوب اهداف و برنامه ها پیش می رود.

وی افزود: با توجه به اسناد بالادستی، مسؤولان شهرداری در بخش ابتدایی عملیات قرار دارند و به فضل الهی، نوروز امسال ممتازتر و متفاوت تر از همه نوروزها با عطر و بوی یاس نبی شکل دیگری یافت و به طور قطع نظافت و زیباسازی و فضا آرایی مشهد به مراتب از شهرهای دیگر بهتر و بیشتر بوده است.

شهردار مشهد بیان کرد: با توجه به زمین لرزه ای که به بزرگی 1.6 دهم ریشتر همزمان با چهارشنبه گذشته در این شهر و برخی از مناطق خراسان رضوی رخ داد، خوشبختانه در سطح شهر مشهد، حتی خشتی جابه جا نشد و قطره ای خون ریخته نشده است.

مرتضوی با اشاره به اینکه الطاف الهی و کرم حضرت امام رضا(ع)  به مدد مردم شتافت، متذکر شد: در قانون و آیین‌نامه‌ها وظایف شهرداری مشخص شده و ما نه تنها به وظایف خود عمل کردیم، بلکه چندین درصد بیشتر از وظایف مذکور، فعالیت های لازم را انجام داده ایم.

وی ادامه داد: اسکان اضطراری ۹۱ هزار و ۴۴۳  شهروندان در بوستان‌ها، آماده باش ایستگاه‌های آتش‌نشانی و اجرای ۲۰۷ مورد عملیات آتش‌نشانی در پی وقوع زلزله، نشان از موفقیت شهرداری در مدیریت خوب بحران بوده است.

شهردار مشهد با اشاره به مباحثی که خلاف وی در چند روز اخیر بیان شده است افزود: مباحثی که مطرح می‌شود، باید دسته بندی شوند، یک گروه رقبای ما هستند که علی‌رغم اینکه به ما شعار می دهند، سیاه نمایی نکنید، خود خدای سیاه نمایی هستند و ستاد فرماندهی برای تخریب ما را از آغاز کار ما تشکیل داده‌اند.

مرتضوی با اشاره به اینکه در رصدهایی که انجام داده ام متوجه شدم رسانه های بیگانه و برخی از دوستان هم از سر دلسوزی و به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب از فعالیت ها، حرف هایی گفته اند یادآور شد: اینکه به ما می گویند چرا به تهران رفته ایم مثل این است که بگوییم چرا آقای روحانی به سمنان رفت؟

وی گفت: اگر کار سیاسی بد است، آیا تنها برای ما بد بوده، یا برای همه بد است؟ چرا کسی بررسی نمی کند که از ۲۵ اسفند رئیس جمهور چند سفر رفته است؟

وی تأکید کرد: دولت به خراسان جنوبی سفر می کند و کارخانه سیمانی که خود در دولت نهم با ۳۵ میلیارد تومان ارز گرفتم و ورزشگاهی را که ده‌ها مسابقه در آن برگزار شده را افتتاح می کند.

شهردار مشهد بیان کرد: من با جیب خودم، بلیتی به تهران گرفتم و ۸ ساعت به تهران سفر کردم، چراکه پیغامی داشتم و زلزله نیز در خارج از شهر اتفاق افتاده بود، استاندار نیز صبح پنج شنبه اعلام کردند، شرایط آماده‌باش به اتمام رسیده است.

مرتضوی با اشاره به شایعاتی مبنی بر برعهده گرفتن ستاد آیت‌‌الله رئیسی گفت: برای این ستاد حداقل یک هزار شخصیت مجرب‌تر و اصلح‌تر از من وجود دارد، من نیز تاکنون کار ستادی انجام نداده‌ام.

وی با اشاره به اینکه من یک روز مرخصی گرفته‌ام و حق دارم که مرخصی بگیرم، اما عده‌ای شمشیر برداشته‌اند و می‌تازند ادامه داد: اگر زلزله‌ای در مشهد بود، حق این بود که وزیر کشور به مشهد سفر کند، اما زلزله در خارج از شهر بود و شهرداری وظیفه‌ای نداشت.

شهردار مشهد با بیان اینکه من خدمت در شهر را وظیفه شرعی می دانم اما در مواردی احساس تکلیف شرعی کرده‌ام که آن را در چارچوب قانون انجام می دهم، اما اگر جایی خلاف قانون صورت گرفت، شورای شهر تذکر دهد اضافه کرد: اگر مرخصی بگیرم، از مرخصی های استحقاقی خود استفاده می کنم.

انتهای پیام/ 70031

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments