محمد مخبر به عنوان معاون اول رئیس جمهور منصوب شد

به گزارش انتخابات 1400 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، طی حکمی محمد مخبر را به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور منصوب کرد.

«محمد مخبر» که با حکم رهبر معظم انقلاب از سال 1386 ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را به‌عهده داشته، دارای مدرک دکترای حقوق بین‌الملل و مدیریت است.

محمد مخبر کیست ؟

محمد مخبر زاده شهرستان دزفول در استان خوزستان است و دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق بین‌الملل و دکترای رشته مدیریت است. این چهره مدیریتی، از سال 1386 و با حکم رهبر انقلاب، به عنوان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام منصوب شد و تا امروز که به عنوان معاون اول رئیس جمهور منصوب شد، در این سمت باقی ماند.

از دیگر سوابق مدیریتی محمد مخبر می‌توان به معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان، ریاست هیئت مدیره بانک سینا، معاونت استانداری خوزستان  معاون اجرایی و مدیر عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدیر عامل شرکت مخابرات دزفول اشاره کرد.

محمد مخبر فرزند علامه‌عباس مخبر که از وعاظ و منبری‌های سرشناس شهرستان دزفول است مقطع ابتدایی را در دزفول و اهواز ادامه تحصیل نمود. سپس در مقطع دکتری در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی، در مقاطع کارشناسی‌ارشد و کارشناسی به ترتیب در رشته‌های مدیریت با گرایش سیستم‌ها و کارشناسی در مهندسی برق تحصیل کرده‌است.

مخبر، مدیرعاملی شرکت مخابرات خوزستان، معاونت استانداری خوزستان، ریاست هیئت مدیره بانک سینا، معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان را به ترتیب در سابقه خود دارد.

از جمله اقدامات وی در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) می‌توان به تأسیس بنیاد برکت، بنیاد احسان، مؤسسه دانش‌بنیان برکت، گروه توسعه اقتصادی تدبیر، راه‌اندازی قرارگاه محرومیت‌زدایی و پیشرفت در مسیر خدمت به محرومان و مستضعفین و تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا (کوو ایران برکت) اشاره کرد.

محمد مخبر معاون اول سید ابراهیم رئیسی شد

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب مردم، طی حکمی در روز 17 مرداد 1400، محمد مخبر را به عنوان معاون اول خود منصوب کرد. رئیسی همچنین در حکمی دیگر غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه را رئیس دفتر خود انتخاب کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آزادی
آزادی
1 سال قبل

سالی که نکوست از بهارش پیدا است . وای به حالمون این انتخابها