جهانگیری در حاشیه جلسه هیات دولت: حضور در انتخابات برای صیانت از جمهوریت نظام ضروری است

معاون اول رئیس جمهور گفت: معتقدم برای صیانت از جمهوریت نظام و دفاع از صندوق رأی باید در انتخابات حضور پیدا کنیم.

به گزارش انتخابات 1400 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات بر اساس اندیشه امام و آرمان های انقلاب و قانون اساسی مسیر تحقق دموکراسی و مهمترین پایه و اصل جمهوریت نظام است.

وی عنوان کرد: تحقق این مهم که لازمه آن مشارکت است، منوط به آن است که دستگاه های سیاست گذار و مجری به قانون اساسی و دموکراسی التزام داشته باشند.

عاون اول رئیس جمهور افزود: با گلایه هایی از مردم و افراد روبرو هستیم اما معتقدم برای صیانت از جمهوریت نظام و دفاع از صندوق رأی باید در انتخابات حضور پیدا کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه دو انتخابات مهم پیش رو داریم، گفت: ان شاءالله با حضور قوی و خوب مردم انتخابات برگزار شود.

وی در رابطه با علت عدم احراز صلاحیت خود بیان کرد: نمی خواهم امروز حرف منفی بزنم. توئیتی زدم که هر چه دارید به اطلاع خود و مردم برسانید. به تعبیر رهبری ظلم شد نه به من بلکه به مردمی که حق انتخابشان محدود شد.

وی در رابطه با اظهارات پیرامون تصمیم افزایش قیمت بنزین در سال ۹۸ گفت: راجع به بنزین جلسات طولانی ای میان سران سه قوه برگزار شد، در یک جلسه تنش پیش آمد و حرف های تندی زده شد و بعد از آن کمتر در جلسات بنزین حضور داشتم. بعد از اینکه مجوز رهبری گرفته شد، رهبری فرمودند در مورد مسائل فنی آن نظری ندارم و اگر سران سه قوه امضا کنند مشکلی ندارم و سران قوه آن را امضا کردند. مسئولیت اجرا با دولت بود اما امضای سران قوا پای این تصمیم هست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments