اعلام حمایت مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از همتی

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از احزاب اصلاح طلب با صدور اطلاعیه ای از همتی در انتخابات حمایت کرد.

به گزارش انتخابات 1400 در بخش هایی از این بیانیه آمده است:

انتخابات تجلی کنش گری و سیاست ورزی فعال مردم و اساس مشروعیت نظام سیاسی است و بی اعتنایی به صندوق رای و عدم شرکت در انتخابات، دستاوردهای دموکراتیک حداقلی موجود را تضعیف می کند و تاثیر زیادی هم بر تغییر رفتار حاکمان نخواهد داشت و چه بسا فضای سیاسی موجود را تنگ تر و محدودتر نماید. بنابراین برای حفظ دستاوردها و تلاش هایی که هزاران هزار انسان مشروطه خواه، آزادیخواه و آرزومند ایرانی سربلند در طول 115 سال گذشته داشته اند و خون دل هایی که خورده اند بار دیگر در انتخابات مشارکت فعال خواهیم داشت تا میراث صندق رای برای نسل های بعدی حفظ شده و حتی تقویت شود.

تجربه تاریخی ایران و و سایر کشورها نشان داده که مشارکت عظیم مردمی در هر برهه زمانی که توانسته باشد معادله از پیش برنامه ریزی شده هسته سخت قدرت را بر هم بزند و روزنه امید را برای ملت باز نگه دارد به نفع کشور و ملت است و هرگز باعث تاسف نخواهد شد.

امروز ایران عزیر با ابرچالش ها و مشکلات عظیمی مواجه شده که بنیادی ترین مسیر خروج از این وضعیت، تنش زدایی و حل و فصل مشکلات موجود کشور با جامعه بین المللی و پیگیری دیپلماسی و تعامل فعال و مؤثر با جهان است که بصورت شفاف در بیان و برنامه های دکتر همتی وجود دارد بنابراین برای تقویت این رویکرد و جهت گیری متناسب با منافع ملی، از ایشان حمایت خواهیم کرد.

ما فرهنگیان سراسر کشور به منظور تغییر گفتمان موجود در دولت و جامعه به منظور در اولویت قرار گرفتن آموزش و پرورش و مقابله با کوچک انگاری آن، توجه ویژه به معلمان به عنوان قشر مرجع جامعه، در اولویت قرار دادن مدارس دولتی به منظور نهادینه شدن عدالت آموزشی و اجرای اصل ١۵ قانون اساسی مبنی بر آموزش زبان مادری در مناطق مختلف، به دکتر عبدالناصر همتی رای می دهیم.

مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با بیش از دو دهه فعالیت و حضور تعیین‌کننده در صحنه های حساس کشور  و نظام آموزش و پرورش و عضویت هزاران نفر از معلمان فرهیخته سراسر کشور و بعنوان حزب اصلاح طلب برآمده از جنبش دوم خرداد، با تحلیل شرایط پیش رو و احساس دغدغه نسبت به سرنوشت کشور و در جهت حفظ و تقویت نهادهای دموکراتیک و انتخابی و اتخاذ رویکردهای علمی در حکمرانی، بویژه در عرصه های اقتصادی و سیاست خارجی به عنوان دو اولویت اساسی؛ حمایت خود را از جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران در کنار سایر احزاب جبهه اصلاحات ایران اعلام می دارد.

امید است فرهنگیان سراسر کشور در کنار ملت بزرگ ایران در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه با مشارکت در انتخابات و رای هوشمندانه خود به دکتر همتی، ضمن جلوگیری از کشانده شدن کشور به ورطه افراط گرایی، تحجر و پس رفت، آینده بهتری را برای یادگیرندگان و نسل جوان رقم بزنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments