انتقادات صریح روحانی از کاندیداها: سند ترسیم کنید که اگر برجام نبود چه می شد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در ایام تبلیغات انتخاباتی، هیچکس از جنایت‌های ترامپ حرف نزد، گفت: در جنگ تحمیلی باید به بیرون نگاه و خسارات جنگ اقتصادی سه ساله را اعلام کرد.

به گزارش انتخابات 1400 حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهارکرد: همیشه روز انتخابات برای ما مهم و سرنوشت‌ساز بوده است. در این انتخابات به تعبیر رهبر انقلاب ممکن است در بررسی احراز صلاحیت‌ها ظلمی صورت گرفته باشد و در جریان تبلیغات انتخاباتی هم حتما ظلم‌هایی اتفاق افتاده است اما همه باید خود را به رفع آن ظلم‌ها، موظف بدانیم و این کار شدنی است.

روحانی گفت: باید ترسیم کنیم که اگر رهبری مقام معظم رهبری و ارشادات ایشان و تدبیر دولت نبود و برجامی تحقق پیدا نمی‌کرد، در سال ۹۳ و ۹۴ چه وضعی می‌داشتیم. صادرات نفت قطع می‌شد و مردم با شرایط سختی مواجه می‌شدند. مسئولین باید سندی ترسیم کنند که اگر برجام نبود، در سال‌های بعدی چه می‌شد.

اهم اظهارات رئیس جمهور را به نقل از مهر بخوانید؛

* سند دومی که باید ترسیم شود مبنی بر اینکه اگر برجام در سال ۹۷ توسط یک فردی که دارای بیماری روانی بود و مسئولیت کاخ سفید را برعهده داشت، آسیب نمی‌خورد و روند سال ۹۴ و ۹۵ ادامه می یافت، چه می‌شد.

* در این ایام تبلیغات انتخاباتی، هیچکس از جنایت های ترامپ حرف نزد. اگر ترامپ نبود ما ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار از کشورهای دیگر اعتبار می گرفتیم و در ایران سرمایه گذاری می‌کردیم.

* کسی که به ما جنگ تحمیل می‌کنند را که باید نگاه کنیم؛ باید بگوییم صدام و ترامپ چه کردند. نباید بگوییم ما به خارج کشور کاری نداریم. در جنگ تحمیلی باید به بیرون نگاه و خسارات جنگ اقتصادی سه ساله را اعلام کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments