محسن رضایی ترکیب آینده را چید؛ من در دولت، رئیسی در قوه قضاییه و قالیباف در مجلس!

خیلی بهتر است که آقای رییسی در قوه قضاییه باشد، من در دولت و آقای قالیباف در مجلس، بهترین مدل همکاری اتفاق خواهد افتاد و من به هیچ‌وجه کناره‌گیری نمی‌کنم.

به گزارش انتخابات 1400 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر لازم باشد رفراندوم برگزار می‌کنم، گفت: رهبر انقلاب فردی تحول خواه و انقلابی است، پس اصلاح از درون قدرت امکانپذیر است.

محسن رضایی بامداد چهارشنبه در جریان گفتگو در یک اتاق کلاب هاوس درباره برگزاری رفراندوم گفت:اگر نیاز به رفراندوم هم باشد، با هماهنگی رهبر انقلاب آن را انجام می‌دهیم، اما من فکر می‌کنم با انجام اصلاحات، مشکلات رفع می‌شود تا نظام تقویت شود و مردم راحت‌تر زندگی کنند.

وی گفت: اصولگرا نیستم؛ من انقلابی‌ام؛ اصولگرا‌ها آمدند با ما ائتلاف کردند. در زمان امام هم اصلاح طلبان آمدند با ما ائتلاف کردند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: از افرادی مثل علی لاریجانی و بخش عمده‌ی افرادی که از فیلتر شورای نگهبان رد نشدند، در دولتم استفاده خواهم کرد.

رضایی درباره فیلترینگ تاکید کرد: چرا باید فیلترینگ انجام شود؟ ما هرلحظه از فضای مجازی استفاده کنیم از کشور‌های دیگر جلو می‌افتیم. اما این به معنای مدیریت بر آن نیست.

وی ادامه داد: من چرخش نکردم. من از هر دو جناح استفاده خواهم کرد و ایده من دولت شایستگان است. اولین فرد سیاسی هستم که گفتم اهل سنت باید در کابینه من باشد و این را با جرات اعلام کردم. برخی رادیکال‌ها را جناح‌ها باید کنار بزنند. من معتقدم دولتی که تشکیل می‌دهم، باوجود رییسی در قوه قضاییه و قالیباف در مجلس علاوه بر ویژگی خودمان، باید در این ۸ سال ایران را از مشکلات عبور دهیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مذاکره با آمریکا؛ کجا آمریکا صادقانه پا جلو گذاشتند که جمهوری اسلامی قدمی برنداشته است؟ آمریکا نه اوباما است و نه ترامپ است. برجام را حل می‌کنم و جلو می‌برم. یک سرباز وطن پایش نمی‌لرزد، اگر هر یک از نامزد‌ها می‌توانست دغدغه‌های اقتصادی من برای کشور را رفع کند، کاندیدا نمی‌شدم.

رضایی تصریح کرد: یکی از ابعاد اصلاح از درون قدرت، اصلاح نحوه بررسی و احراز صلاحیت نامزد‌ها در شورای نگهبان است. شورای نگهبان در بررسی احراز صلاحیت‌ها نیاز به ابزار‌های جدید و تخصصی دارد.

وی با بیان اینکه FATF باید بعد از رفع تحریم‌ها تصویب شود اظهار کرد: عدم تصویب اف‌ای تی اف به خاطر کم کاری‌های دولت است. اعضای مجمع تشخیص به خاطر ابهاماتی که وزارت خارجه پاسخ نمی‌دهد هنوز آن را تصویب نکرده اند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: یارانه ۴۵۰ هزار تومانی همان ۲۰ دلار یارانه ۴۵ هزار تومانی است و کاری که ما کردیم همان ۲۰ دلار است که حکومت باید به مردم بدهد. با یک مدیریت کوچک در جلوگیری از هدر رفت سوخت در پالایشگاه‌ها و کامیون‌های حمل سوخت و…، بخش زیادی از هزینه این ۴۵۰ هزار تومان جبران می‌شود.

وی گفت: خیلی بهتر است که آقای رییسی در قوه قضاییه باشد، من در دولت و آقای قالیباف در مجلس، بهترین مدل همکاری اتفاق خواهد افتاد و من به هیچ‌وجه کناره‌گیری نمی‌کنم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
یاسین
یاسین
1 سال قبل

ایشون کلا معلوم الحال نیست. معلوم نیست با خودش چند چند هست. در سال 96 از آقای رییسی حمایت کرد ولی الان یه چیز دیگه میگه. تو تویتر اصلاح طلبا رو میزنه ، الان میخواد با صحبت های ملایم رای اصلاح طلبا رو هم بگیره. در حالیکه ایشون میتونست خیلی کارهای بزرگی تو این چند سال انجام بده نداده .در جایگاه خودش کاری نکرده. باز آقای جلیلی رفت دولت در سایه تشکیل داد اطلاعات زیادی جمع آوری کرد و به دولت روحانی کمک کرد و الان یک ویکی پدیا از ایران هست. ایشون چیکار کرده؟