مهرعلیزاده: باید چرخه مدیریت موجود را تغییر بدهیم/ جوانان را پای کار می‌آورم

«محسن مهرعلیزاده» در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به الگوی مشخص توسعه بیان کرد: این مدل از توسعه باید در کشور وجود داشته باشد. من به عنوان کسی که در حوزه صنعت فعال بودم و تجربه اجرایی داشتم در خود این توانمندی را دیدم که نامزد ریاست جمهوری شوم. با توجه به سوابق خودم می‌توانم کاری انجام بدهم.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به اینکه آیا اعضای کابینه خود را انتخاب کرده است؟ گفت: من با برنامه کار می‌کنم. در برنامه من ملاک‌ها صرفا در چارچوب اجرایی مشخص شده است. لیستی را آماده کرده‌ام. باید چرخه مدیریت موجود را تغییر بدهیم و جوانان را پای کار بیاوریم.

وی با تاکید بر اینکه در مقابله با گران‌فروشی‌های غیرمعمول رانت‌ها باید برداشته شود ادامه داد: سالی یک میلیون شغل اضافه خواهم کرد. ما می‌توانیم بسیاری از شغل‌های از دست رفته را برگردانیم و در ۴ سال ۴ میلیون شغل اضافه خواهیم کرد.

مهرعلیزاده با تاکید بر رشد مسکن‌سازی گفت: در وهله اول روند علاقه به سرمایه‌داری در مسکن را از بین می‌بریم و در وهله بعدی از محل هدفمندی یارانه به افراد واجد شرایط مسکن خواهیم داد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به اینکه بعد از ریاست‌جمهوری بین مردم باشید گفت: آماده هستم هر ماه یکبار بین مردم باشم و از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار بگیرم.

وی در پاسخ به اینکه برنامه شما برای بهبود معیشت مردم چیست؟ گفت: موانع تولید برداشته می‌شود. یارانه برای ۵ دهک پایین جامعه را ۵ برابر خواهم کرد. مردم باید روی پای خود و با شرافت زندگی کنند.

مهرعلیزاده در پاسخ به اینکه زندگی شما در چه سطحی است ادامه داد: زندگی من در حد متوسط است. از محل ریاست‌جمهوری درآمدی به عنوان حقوق نخواهم گرفت و متعهد می‌شوم بعد از ریاست‌جمهوری زندگی متوسط خود را این گونه حفظ کنم. من طی ۴۲ سال گذشته در مناسبات اداری خود به بستگان هیچ گونه مسئولیتی واگذار نکرده‌ام.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به اینکه برنامه عملیاتی شما برای رونق تولید چیست؟ افزود: در مرحله اول اصلاح نظام بانکی است و در مرحله بعد تولیدات را افزایش خواهیم داد.

وی ضمن اشاره به دوری از حاشیه در دولت مطبوع خود گفت: من اهل مدارا و تسامح هستم. بدون توجه به سمت و سوی سیاسی و اقوام و مذاهب گوناگون فقط به کار می‌کنم. ارتباط دانشگاه‌ها و ایجاد مراکز تحقیقاتی ذیل دانشگاه‌ها گسترش می‌دهیم تا موانع تولید برداشته شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments