جشن مقاومت/ادامه بررسی صلاحیت‌ها/مذاکره تا حصول نتیجه

به گزارش «entekhabat1400.com»، پیروزی مقاومت در غزه همچنان از موضوعاتی است که در صدر اخبار سیاسی قرار دارد.

در همین ارتباط سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا، تحولات اخیر در ارتباط با موضوع فلسطین را نشان دهنده افول رژیم صهیونیستی زودتر از تاریخی پیش بینی شده، دانست؛ چراکه وحدت فلسطینی‌ها و میزان آمادگی دفاعی رزمندگان عضو جبهه مقاومت به مرحله ای رسیده که امروز از جریان مقاومت به عنوان یک متوازن‌کننده قدرت در منطقه یاد می شود.

همچنین محمدباقر قالیباف ضمن تبریک پیروزی جریان مقاومت در سرزمین اشغالی و غزه خاطرنشان کرد که اگر امت اسلامی در سایه وحدت، یگانگی، همبستگی و مبتنی بر سنت های الهی گام بردارند و بر مردم تکیه داشته باشند در مقابل یک رژیم اشغال گر نسل کش پیروز می شوند.

پس از پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ دوازده روزه با رژیم صهیونیستی، زیاد النَخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در این نبرد، پیروزی مقاومت فلسطین را به رهبر انقلاب تبریک گفتند.

ادامه جلسات شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها از خبرهای انتخاباتی امروز بود که عباسعلی کدخدایی در توضیح این خبر گفت: فردا و پس فردا هم بررسی صلاحیت‌ها ادامه دارد و لازم است که گزارش های کارشناسی بیشتری را ملاحظه کنیم. سه شنبه جلسه نهایی برگزار می‌شود.

گفت و گوی «entekhabat1400.com» با سردار علیرضا افشار، یکی از فرماندهان سپاهی در جنگ تحمیلی و  فرمانده سابق مقاومت بسیج که به عنوان یکی از نامزدهای جبهه انقلاب پا به عرصه رقابت های انتخاباتی گذاشته است، از دیگر اخبار پربازدید بود.

سردار افشار در  بخشی از این گفت و گو در ارتباط با موضوع ائتلاف درون گروهی اش نیز یادآورشد: عقلانی است که همه نامزدها به نفع کسی که اقبالش بیش تر است کنار روند. تا الان آقای رئیسی بیش از همه رای دارند. اما باید تا یک ماه دیگر صبر کنیم. متاسفانه عده ای شروع کردند به تخریب شخصیت ها. به جز یکی دو نفر که اسم نمی آورم عمومشان یا صریح یا در لفافه گفتند با آمدن آقای رئیسی کنار می روند. حتی بعضی ها اصلا ثبت نام نکردند. هرچند آقای رئیسی به احترام آن ها روز آخر ثبت نام کردند که هرکسی می خواهد بیاید و تنور انتخابات داغ باشد. این حرکت اخلاقی است. باید سعی کنیم مردم با نشاط بیایند، اما حتما باید به نفع کاندیدایی که رای اش بیش تر است کنار رفت.

پایان مهلت سه ماهه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای عمل به تعهدات خود، موضوع اخطار حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بود که رییس مجلس در پاسخ به آن تاکید کرد: ما مصمم هستیم که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران در زمان‌های مشخص و بر اساس مصوبات اجرا شود. فرصت سه ماهه آژانس تا اول خرداد ماه بود و بر این اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر و اطلاعات سازمان انرژی اتمی را ندارد و روز گذشته هم در این باره بحث و تصمیم‌گیری شد.

تاکید رییس جمهور به ادامه مذاکرات در وین تا حصول توافق نهایی هم از اخبار مورد توجه مخاطبان بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دویست و بیست و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی با تاکید بر پیروزی ملت ایران در جنگ اقتصادی، گفت: ارقام رشد تولید در بخش های مختلف صنعتی کشور، بهترین شاهد بر بی ثمر بودن سیاست فشار حداکثری آمریکا است که خود آنها را به اعتراف به شکست این سیاست ها وادار کرده است و با توجه با مذاکرات اخیر انجام شده در وین، به صراحت آمادگی خود را برای رفع تحریم ها وفق برجام اعلام کرده اند. ما به مذاکرات تا توافق نهایی ادامه خواهیم داد.

قتل بابک خرمدین و اعترافات اخیر والدین وی به ارتکاب قتل دختر و داماد خانواده و دلایلی که برای توجیه این اقدامات مطرح میکنند از موضوعاتی بود که سیدمهدی حجتی کارشناس مسائل حقوقی به تحلیل آن پرداخت.

وی با بیان اینکه جرایم خشونت بار علیه تمامیت جسمانی افراد ریشه‌های مختلفی دارد، افزود: در قتل‌ها و سایر جرایم علیه تمامیت جسمانی در خانواده و حتی خودکشی، مرتکبین برای اغفال و فریب خویش و راضی کردن خود به ارتکاب جرم از مکانیسم دفاعی توجیه رفتار مجرمانه استفاده می‌کنند.

در پی تقاضای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در هند جهت بازگشت به کشور با توجه به شیوع گسترده  ویروس کرونا در هند نیز روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد: پروازهای فوق‌العاده جهت انتقال هم‌وطنان از مبداء کشورهای هند و پاکستان به ایران  برقرار می‌شود .

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments