افزایش مشارکت زنان برای اداره روستاها در کردستان

 محمد ابراهیم زارعی با اشاره به اینکه آمارهای ستاد انتخابات استان نشان می‌دهد در دوره‌های چهارم و پنجم انتخابات شوراهای روستاها به ترتیب ۴۹ و ۱۰۲ زن در روستاهای این استان نامزد رقابت در انتخابات شوراها بوده‌اند که این مشارکت در دوره ششم به ۱۱۸ نفر رسیده است.

وی حضور زنان در عرصه رقابت انتخاباتی را اثباتی، فعال و رو به رشد دانست و ابراز امیدواری کرد، زنان کردستانی آمده به عرصه انتخابات در کسب رأی و جلب اعتماد مردم هم موفق باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در ادامه افزود: زنان روستاهای دیواندره‌ سرآمد زنان کردستان در کوشش برای به‌دست گیری مدیریت روستاها هستند و در انتخابات اخیر از این شهرستان ۲۸ زن ثبت‌نام کرده‌اند.

به گفته وی، بعد از دیواندره، شهرستان‌های سنندج با ۲۷ و کامیاران با ثبت‌نام ۱۷ زن در رده‌های بعدی قرار دارند و زنان شهرستان دهگلان با ثبت‌نام تنها یک نفر کمترین مشارکت را نشان داده‌اند.

زارعی همچنین افزود: در این دوره از انتخابات، در شهرستان‌های بانه ۳ زن، بیجار ۱۱ زن، سروآباد ۶ زن، سقز۱۰ زن، قروه ۱۲ زن و مریوان ۳ زن برای راه‌یابی به ششمین دوره شورای روستاها ثبت‌نام کرده‌اند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

انتهای پیام
 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments