در استعدادیابی با آموزش و پرورش مشکل داریم

جواد داوری امروز (شنبه- ۲۸ فروردین ماه) پس از انتخابات هیئت بسکتبال استان اصفهان که با انتخاب مجدد وی همراه بود، اظهار کرد: چهار سال قبل که در راس هیئت قرار گرفتم وضعیت بسکتبال استان خوب نبود، انتظار علاقه مندان بسکتبال استان بازگشت دوباره ذوب آهن بود که این امر محقق شد. در حال حاضر ۱۲ تیم در دو بخش بانوان و آقایان داریم.

وی افزود: البته می دانیم که این تمام ظرفیت ما نیست و باید بتوانیم با هم افزایی و دعوت بیشتر بخش خصوصی، بازیکنان خوبی تربیت کرده و به تیم های ملی معرفی کنیم.

رئیس هیئت بسکتبال استان اصفهان با اشاره به شرایط استعدادیابی تصریح کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش یکی از مهم ترین خاستگاه های استعدادیابی است و این ارگان شرایط خود را در استفاده از مربیان دارد، در این زمینه مشکل داریم و به دنبال تعامل و راهکار مناسب برای رفع این موضوع هستیم.

داوری ادامه داد: یکسان سازی مربیان یکی دیگر از برنامه های اصلی هیئت است تا از طریق آن بتوانیم دانش مربیان را افزایش داده و از مربیان با کیفیت و با علم روز برای تربیت نسل جوان استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در بخش توسعه بسکتبال تلاش می کنیم با بسکتبال ۳ به ۳ شرایط رشد و پرورش استعدادهایی که در شهرستانها داریم را ایجاد کنیم. از تجربه و توان پیشکسوتان بیشتر بهره می بریم.

رئیس هیئت بسکتبال استان اصفهان تاکید کرد: هیئت بسکتبال با روی باز از تمام ایده ها، تفکرات و افرادی که خواهان کمک به این رشته هستند استقبال خواهد کرد.

همچنین مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: فدراسیون بسکتبال روی استانها حساب ویژه دارد و هیئت باید به دنبال تعامل و تقویت باشگاههای استان باشد تا بتواند از تمام ظرفیت های استان استفاده کند.

سید محمد طباطبایی اظهار کرد: فدراسیون بسکتبال یکی از فدراسیون هایی است که سیاست گذاری های کلان دارد و برنامه های هدف دار خود را با جدیت دنبال می کند.

وی افزود: توجه به بسکتبال استانها یکی از مواردی است که فدراسیون بر روی آن تاکید دارد، به ویژه استانی مانند اصفهان که در بسکتبال ریشه دار و پیشرو است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به حساسیت هایی که در بسکتبال اصفهان وجود دارد چندین مرتبه لیست اعضا مجمع تهیه و به فدراسیون ارسال شد و سعی کردیم شرایط به گونه ای باشد تا شائبه ای ایجاد نشود.

طباطبایی اضافه کرد: انتظار داریم رئیس هیئت در راستای سیاست ها و سند راهبردی ورزش استان و فدراسیون گام بردارد.  

وی خطاب به داوری رئیس هیئت بسکتبال استان اصفهان افزود: باید از تمام ظرفیت استان در راستای رشد و اعتلای بسکتبال اصفهان بهره بگیرید و باید بتوانید همه افراد را همسو و همراه با هیئت کنید، حتی افراد مخالف و منتقدینی که وجود دارند.

 مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان اظهار کرد: باید برای ۴ سال دوم برنامه ریزی جدید با نگاه ویژه تر داشته باشید، توجه و استفاده از ظرفیت شهرستانها، پیشکسوتان و افراد باتجربه می تواند در پیشبرد اهداف هیئت به شما و بسکتبال استان کمک کند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: توصیه می کنم سریع تر شورای راهبردی و مشورتی تشکیل دهید و برنامه ۴ ساله خود را بر اساس سند راهبردی فدراسیون تشکیل دهید.
انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments