حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌تواند دلگرم‌کننده باشد

محمدصادق جوادی‌حصار در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com» در رابطه با افرادی که برای انتخابات ریاست جمهوری تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند، بیان کرد: انتخابات پیش رو خلاصه به این افراد نخواهد شد و حتما افراد تا روزهای آینده در انتخابات نامزد خواهند شد.

وی با بیان اینکه «حضور همه اصلاح‌طلبان می‌تواند در انتخابات دلگرم کننده باشد»، گفت: حضور برخی شخصیت‌ها می‌تواند مردم را به عرصه مشارکت بکشاند، در شرایط کنونی یکی از گزینه‌ها می‌توانست سید حسن خمینی باشد که حضور او منتفی شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن تاکید بر این نکته که باید نگاه مردم نسبت به موضوع انتخابات و نگاه اصلاح‌طلبان نسبت به واقعیت‌های جامعه تغییر کند، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان توقعاتشان از شرایط را باید تعریف کنند. آن زمان شاید بتوان حرکت جدیدی را آغاز کرد. چرا که با این مولفه‌ها و سطح انتظارات  از حوزه ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور، هرکسی که رئیس جمهور شود باز هم مردم نسبت به اقدامات او شاکی و معترض خواهند شد.

وی افزود: توقعاتی که در حال حاضر برخی در حوزه ریاست جمهوری مطرح می‌کنند، توقعاتی فراتر از حوزه اختیارات رئیس جمهور است و به همین دلیل هرکس رئیس جمهور شود، دچار چالش خواهد شد بر همین اساس لازم است در این زمینه مردم را قانع و برایشان شفاف سازی کرد.

رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب خراسان رضوی در رابطه با احتمال ورود افرادی از دولت در عرصه انتخابات، بیان کرد:ممکن است افرادی از حوزه دولت وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شوند و این مسئله منتفی نیست. ولی هرکسی بخواهد وارد این عرصه شود باید تکلیف خود را نسبت به دو موضوع مشخص کند؛ یکی نسبت به عملکرد این دولت و راه طی شده و مورد بعدی نقشه راه آینده نسبت به موضوعات و معضلات داخلی و خارجی کشور.

جوادی حصار ضمن تاکید بر لزوم افزایش اختیارات دولت گفت: دولت باید به عنوان مجری اول کشور زمام اختیارات را به دست داشته باشد تا بتواند تصمیم سازی و تصمیم گیری کند و دیگران در حوزه‌های مدیریتی از کانال دولت وارد شوند. نه اینکه هرکسی که توان اقتصادی و توان مالی دارد، مانند کشتی‌گیری که در صحنه مبارزه از رقیب خود امتیاز می‌گیرد، با دولت مبارزه کند و امتیاز بگیرد و در نهایت دولت را ناتوان جلوه دهند.

رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب خراسان رضوی در رابطه با عدم وحدت در میان اصولگرایان بیان کرد: تشتت اصولگرایان ناشی از خودبزرگ‌بینی خودشان بوده است. در حال حاضر اصولگرایان جریان منتقد خود و بخشی از مردم را پیشاپیش از صحنه بیرون‌رفته می‌بینند، چرا که خودشان را پیروز صحنه تصور می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: بعید میدانم گزینه‌های اصولگرا بتوانند با یکدیگر کنار بیایند و به وحدت برسند و عامل اصلی تشتت و پراکندگی در مجموعه‌هایشان این است که هرکدام سهم خواهی می‌کنند.

وی ادامه داد: شخصی که بخواهد این پراکندگی را در میان اصولگرایان از بین ببرد، امکان اینکه به همه مطالبات اصولگرایان دیگر بعد از پیروزی پاسخ بدهد را ندارد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments