برنامه انتخاباتی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تبیین شد/دانشگاه‌ها باید به همه جریان‌ها تریبون بدهند

حجت الاسلام علی تقوی در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، ضمن بیان این مطلب به سیاست نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: ما باید در این زمینه چند کار مهم انجام بدهیم. اول اینکه تلاش کنیم مشارکت حداکثری اتفاق بیفتد و تمامی احزاب، جریانات و سلایق کمک کنند تا هم اندیشی و گفتمان خوبی اتفاق بیفتد.

وی در ادامه تصریح کرد: نکته دیگر این است که باید سعی کنیم در فضای رقابت انتخاباتی امیدوارانه صحبت شود. چرا که گاهی ممکن است در رقابت ها مسائلی مطرح شوند که موجب افسردگی و عدم نشاط و شادی در جامعه شوند. لذا باید سعی شود گفتمان ها طوری برگزارشوند که به افزایش امید در بین مردم کمک کنند. در این راستا تلاش کنیم دانشگاهیان، تشکل‌ها و کانون‌ها و هیات‌ها هر کدام در حیطه کاری خود در موضوع انتخابات ورود داشته باشند و این هم اندیشی، گفتمان و تضارت آرا شکل بگیرد و در این گفتمان ها محورهای مد نظر رهبری تحقق یابد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید تلاش کنیم تا کاندیدای اصلح انتخاب شود. این حقی است که مردم بر گردن ما دارند تا با تبیین شاخص های صحیح به انتخاب اصلح توسط مردم کمک کنیم.

تقوی در ادامه با اشاره به شرایط خاص جهان و به تبع آن شرایط خاص کشور در زمینه شیوع کرونا ویروس تاکید کرد: در شرایط شیوع کرونا برنامه های انتخاباتی نهاد رهبری به صورت مجازی برگزار می شوند. اگرچه قبل از کرونا فعالیت های ما حضوری بود اما در بحث کرونا تلاش کردیم اکثریت برنامه ها مجازی برگزار شوند.

وی ادامه داد: رویکردهای نهاد رهبری در حوزه انتخابات، برای دانشگاه ها تبیین شده و ما با تمامی دفاتر نهاد در دانشگاه‌های کشور جلسه مجازی برگزار کرده‌ایم و ریاست نهاد دیدگاه ها، مباحث و نقطه نظرات خود را در این زمینه اعلام کرده و اطلاعات و آگاهی بخشی های لازم صورت گرفته است.

تقوی با بیان اینکه دانشگاه ها باید به همه جریان ها تریبون اختصاص بدهند، گفت: فضای دموکراتیک در جامعه ما حاکم و مد نظر رهبری این است که تمامی گفتمان هایی که درداخل جریان های انقلاب هستند ،تریبون داشته باشند که البته ممکن است جریان معاندی هم در این بین باشد. اما مرزی که رهبری مشخص کردند این است که فرمودند من عناوین اصولگرا یا اصلاح طلب را نمی پسندم اما بحث انقلابی و غیر انقلابی را می پسندم. بنابراین اگر جریانی خارج از جریان انقلاب باشد ما از آنها حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments