نادری: حق‌الناس و حق نظام در بررسی صلاحیت‌ها رعایت شود

به گزارش «entekhabat1400.com»، جلسه رئیس هیات عالی نظارت استان تهران با روسای هیات های نظارت شهرستان‌های استان تهران، برگزار شد که در آن پیرامون فرایند صلاحیت‌ها، موضوع انتخابات و سایر مسائل پیش روی هیات‌های نظارت بحث و گفتگو صورت گرفت.

در این جلسه احمد نادری رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران تاکید کرد: باید هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش های استان تهران در بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر و روستا، حق‌الناس و حق نظام جمهوری اسلامی را مورد توجه جدی قرار دهند. ترکیب و همگرایی مؤثر این دو عنصر مهم تأثیرگذار از تضییع حق داوطلبان و روند بررسی ناعادلانه و غیرمنطقی حقوق آن‌ها جلوگیری کرده و زمینه‌ساز ورود افراد سالم و دغدغه مند به عرصه مدیریت و نظارت شهری می‌شود. در نهایت نیز برکات آن نصیب مردم خواهد شد که مهم‌ترین و راسخ‌ترین ستون و عمود نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی ادامه داد: علی‌رغم برخی چالش‌ها و مسائل آشکار و پنهان در بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی که هیات عالی نظارت، آگاهی و اطلاع کافی از آن‌ها دارد، هیات‌های نظارت استان بدون حب و بغض و نگرش سیاسی و صرفاً با اعتنا و اتکای به قانون، رسیدگی به صلاحیت‌ها را مورد بررسی جدی قرار دهند و مطمئن باشند که هیات عالی نظارت استان از فعالیت و تعهد مسئولانه آن‌ها در خصوص صلاحیت‌ها، حمایت قانونی و همه‌جانبه را خواهد داشت.

نادری همچنین از روسای هیات‌ها خواست که در حفظ کرامت و احترام داوطلبان در تمامی مراحل بررسی و نظارت، اهتمام جدی داشته باشند.

وی گفت که هیات‌های نظارت ضمن حفظ استقلال، بر اصل بی طرفی و انجام رسالت اصلی خود بر وحدت و تعامل بین اعضای هیات نظارت با سایر ارگان‌های مرتبط در انتخابات تأکید داشته باشند.

نماینده تهران، نظارت هیات‌های نظارت را نظارت کیفی و کمی دانست و افزود: لازم است تمامی جوانب و ابعاد رعایت شود. هیات‌های نظارت در صورت مشاهده نقص، شک و تردید و سایر موارد احتمالی، استعلام تکمیلی را در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: سازمان اطلاعات سپاه پاسداران نیز به‌طور قانونی به مراجع استعلامی نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا افزوده‌ شده است و استعلام از آن، منطق قانونی دارد و هیات‌های نظارت حسب قانون این اختیار را دارد.

در ادامه این جلسه، روسای هیات‌های نظارت شهرستان‌ها، سوالات و مسائل خود را مطرح کردند و نادری و سایر اعضای ستاد هیات عالی نظارت استان، به آنها پاسخ دادند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments