روحانی کار را به جایی رسانده که مردم سرافراز ما باید درصف‌های طولانی مرغ بایستند

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی «entekhabat1400.com»، با اشاره به اظهارات اخیر حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم اظهار داشت: صحبت‌های امروز آقای روحانی آن هم در ماه‌های آخر مسئولیتش چیزی جز تکرار تاکتیک کلیشه‌ای و نخ‌نمایی نیست که 8 سال پیش با آن رأی گرفت و امروز دست او و دولتش رو شده است.

وی افزود: آنهایی که شاید سنشان قد بدهد و فوتبال قدیم ایران را دنبال کرده باشند یک تاکتیک خیلی ساده که معمولا یک یا دو بار  جواب می‌داد این بود که وقتی چیزی بلد نیستی مربی می‌گوید زیر توپ بزن و توپ را در دروازه حریف شوت کن شاید یک اتفاقی بیفتد. آقای روحانی هم یک بار 8 سال پیش نتیجه گرفته و در این 8 سال سعی کرد تنها تاکتیک کلیشه‌ای که یاد داشته را در ادوار و حوزه‌های مختلف و بزنگاه‌ها تکرار کند و بدون این که خلاقیت و تفکر نوینی برای حل مشکلات پیچیده حوزه سیاست بین الملل، دیپلماسی جهانی، منطقه‌ای، امنیت ملی و  حوزه‌های مختلف، داشته باشد؛ تاکتیک «ما مذاکره بلدیم و دیگران بلد نیستند» با تکرار این مکررات سعی کرده پاسخی به انتقادات داشته باشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای روحانی بعد از 8 سال با شعار این که من نه تنها چرخ هسته‌ای بلکه چرخ اقتصاد را هم همزمان می‌چرخانم، دقیقا برخلاف شعار انتخاباتی سال 96 هوادارانش «به عقب برنمی‌گردیم»، کار به جایی رسانده که اتفاقا اکثر قاطع مردم ایران می‌خواهند به عقب برگردند یعنی به همان سال‌های قبل از آقای روحانی.

ارکانی در ادامه افزود: روحانی کار را به جایی رسانده که مردم سرافراز ما که باید در رفاه و زندگی راحت باشند آن هم با این همه منابع خدادادی و سرمایه‌هایی که در کشور هست بر اثر حماقت و بی تدبیری دولت در صف‌های چند کیلومتری مرغ بایستند و دغدغه مرغ، روغن و نان خود را داشته باشند و این باعث تاسف است.

این نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: آقای روحانی باید برای این 8 سال تضمین می‌داد؛ یعنی هر کسی حتی اگر یک فروشنده معمولی لوازم خانگی و یا یک فروشنده دوره‌گرد ساده بخواهد کالای خود را بفروشد حتماً شما دنبال گرفتن تضمین، ضمانت و گارانتی از او هستید چه برسد به این که کسی که 8 سال یک مملکت بزرگ را با وعده‌های خیالی خود معطل و سر کار گذاشت و هیچ گونه گارانتی و تضمینی برای ادعاهای توخالی خود نداد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: همیشه بحث ما این بوده که ما از آقای روحانی چیزی نمی‌خواهیم جز همان ادعاهایی که خود وعده داد و البته هیچ ضمانت اجرایی برا ی آن وجود ندارد که ما ایشان را به خاطر آن محاکمه و بازخواست کنیم و وادار کنیم که تمام میلیاردها دلار و میلیاردها تومان خساراتی که با این ادعاهای مذاکره می‌کنیم و چنین و چنان می‌کنیم تا ملت در آسایش قرار بگیرند، از جیب خود پرداخت کند. روحانی باید محاکمه و بازخواست می‌شد و ادای دین مادی و معنوی به ملت ایران می‌کرد آن هم به خاطر کالایی که حتی نفروخت ولی زیان آن را به ملت تحمیل کرد.

ارکانی همچنین بیان کرد: دوای درد ملت در درون کشور است و در خاک و مرزها و بازوان توانای خیل عظیم جوانان و مردان و زنانی است که خودشان هزاران سال است این مملکت را پیش بردند و 42 سال بعد از انقلاب هم با همه مشکلاتی که برخی مسؤولان سعی کردند این مملکت را زمین بزنند اما این مردم بودند که اجازه ندادند مملکت زمین بخورد و بدون وجود ایشان (رئیس جمهور)‌ هم مملکت را طی سالیان آینده از این وضعیت ناهنجار و تضعیف شده فعلی به سمت جلو پیش خواهند برد و امید دوباره به این مردم و مملکت باز خواهد گشت.

وی تصریح کرد: امیدواریم با یک انتخاب انقلابی و انتخاب گزینه کارآمد و مردمی در خرداد 1400 این امر محقق شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش گفت: نهایتا توصیه بنده به آقای روحانی این است که فعلا بدهی مذاکرات قبلی خود را با ملت ایران صاف و تسویه کند و بعد به دنبال مذاکرات بعدی باشد. فعلا خسارت‌های قبلی به حساب بدهی سنگین ایشان به ملت و کشور بزرگ ایران نوشته شده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments