تهیه اپلیکیشن شعبه یاب برای معرفی نزدیکترین و خلوت ترین شعبه اخذ رأی 

تهیه اپلیکیشن شعبه یاب برای معرفی نزدیکترین و خلوت ترین شعبه اخذ رأی 

نشست مشترک ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری امروز با حضور اعضای کمیته و با محوریت مرور آمادگی ها برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ برگزار و در این نشست، بر ضرورت تمهید مقدمات مشارکت حداکثری و استفاده از همه ظرفیت های کشور در این عرصه تاکید شد.

به گزارش ایسنا، سیداسماعیل موسوی دبیر هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری گفت: در نشست مشترک ستاد انتخابات کشور و هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری که با حضور روسای کمیته های ستاد انتخابات کشور  در محل وزارت کشور برگزار شد، ضمن ارائه گزارش رؤسای کمیته های ستاد انتخابات کشور از تمهیدات برگزاری انتخابات سالم، امن، پرشور و رقابتی، سیاستگذاری ها و تمهیدات اجرایی متناسب، برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ماه سال جاری مورد بررسی اعضای هیأت اجرایی مرکزی قرار گرفت.

وی افزود: در نشست امروز، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، اوحدی، تقوی نژاد، آیت اللهی و غفوری فرد از اعضای هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری، نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص روند اجرای انتخابات پیش رو، از جمله توجهات و ترتیبات لازم متناسب با شرایط شیوع کرونا و ضرروت های مرتبط با عرصه تبلیغات و اطلاع رسانی انتخابات برای تحقق مشارکت حداکثری را مطرح و پیگیری کردند.

در این نشست جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور و نائب رئیس هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این که خوشبختانه روند ثبت نام داوطلبین در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با استقبال خوبی از سوی نامزدها مواجه شد، گفت: امید می رود با روند رو به جلویی که در ثبت نام ها شاهد بودیم، بتوانیم با همین انگیزه و قوت انتخابات ۲۸ خرداد را در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز کشورمان برگزار کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور با تشریح این موضوع که پایه اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم است، گفت: رویکرد وزارت کشور بر برگزاری انتخابات سالم، امن ، پرشور و رقابتی است و در این راستا تمام تمهیدات لازم از سوی ستاد انتخابات کشور اتخاذ شده است.

عرف همچنین با اشاره به تلاش هیات اجرایی  مرکزی انتخابات ریاست جمهوری نسبت به برگزاری انتخابات سالم و امن در ۲۸ خرداد ماه سال جاری گفت: دغدغه این هیات بر زمینه سازی حضور پرشور و مشارکتی مردم در انتخابات پیش رو است و امید داریم که با حضور مناسب مردم شاهد ورق خوردن برگ دیگری از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

سید اسماعیل موسوی، دبیر ستاد انتخابات کشور، در تشریح دیگر مباحث نشست امروز گفت: بررسی فرآیند های الکترونیکی انتخابات، محور دوم نشست امروز بود و در این خصوص امیر شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با تشریح فرآیندهای قبل، حین و بعد از روز اخذ رأی گفت: همه این فرآیندها در سامانه جامع انتخابات به صورت الکترونیک مدیریت می شود.

شجاعان با تشریح این موضوع که با توجه به شیوع کرونا، در تلاش هستیم با استفاده از امکانات نرم افزاری، ازدحام مردم در شعب اخذ رای را کنترل کنیم؛ گفت: در این عرصه اپلیکیشن شعبه یاب طراحی شده و نزدیک ترین و خلوت ترین شعبه ها را به مردم نشان می دهد.

بر اساس اعلام موسوی، محور بعدی جلسه امروز، ارائه گزارش رئیس ستاد امنیت انتخابات بود که در این خصوص حسین ذوالفقاری رئیس ستاد امنیت انتخابات با اشاره به اینکه کرونا کماکان تهدیدی برای سلامتی مردم عزیز کشورمان محسوب می شود؛ گفت: برای پیشگیری از کرونا، اخذ اثر انگشت در هنگام اخذ رای حذف شده و درخصوص محل اخذ رای هم تمهیدات وزارت کشور برای تعبیه مکان های اخذ رای در مکان های روباز و یا دارای تهویه مناسب هوا و دیگر تمهیدات و پروتکل های بهداشتی  پیش بینی شده که این امر پس از تصویب در ستاد ملی مدیریت کرونا اجرایی می شود.

دبیر هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری، موضوع تبلیغات و پیش بینی تمهیدات برای افزایش شور و مشارکت عمومی جامعه در انتخابات را از دیگر موارد دستور کار نشست مشترک امروز برشمرد و گفت: در این خصوص روی این محور بحث شد که صدا و سیما و همچنین سایر رسانه ها، به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برنامه های تبلیغی مناسبی را جدی تر و قوی تر از گذشته، برای آگاهی بخشی و تشویق مردم برای مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی شان در دستور کار قرار دهند.

موسوی خاطرنشان کرد: در ادامه نشست مشترک امروز ستاد انتخابات کشور با هیأت اجرایی مرکزی انتخابات، جواد ناصریان رئیس کمیته مالی پشتیبانی ستاد انتخابات کشور به ارائه گزارش در خصوص روند تامین منابع و اعتبارات برگزاری انتخابات پرداخت و گفت: همه امکانات لازم برای برگزاری انتخابات از جمله؛ تعرفه ها، صندوق ها، پلمپ های صندوق، دستگاههای احراز هویت و سایر امکانات، پیش بینی شده است. 

موسوی ادامه داد: در نشست امروز همچنین گزارش دبیرخانه ستاد انتخابات کشور، مبنی بر همکاری با آموزش و پرورش با رویکرد استفاده از ظرفیت برنامه شاد، برای آموزش عوامل اجرایی شعب اخذ رأی انتخابات مطرح شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments