ضرغامی: به دنبال دو قطبی مذاکرات و ضد مذاکرات هستند

به گزارش «entekhabat1400.com»، عزت الله ضرغامی در برنامه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به نام جمهوریت اظهار کرد: اگر خیلی نسبت به عملکرد آقای روحانی خوش بین باشم می گویم عمدی نداشته است که در آستانه اولین دور مذاکرات مهم مربوط به تحریم ها با صراحت در دانشگاه تهران سخنرانی کرد و گفت خزانه ما خالی است. من تحقیق کردم این طور نبود. آیا در آستانه یک مذاکرات حساس گفتن این حرف درست است؟

وی ادامه داد: دو سه باری که با آقای روحانی بحثم شد بر سر چنین موضوعاتی بود.

ضرغامی گفت: شهید سلیمانی در گزارشات محرمانه هر وقت دستاورد خوبی به دست می آورد بر آن اساس طراحی برای پیشبرد دیپلماسی می کرد. برایش دیپلماسی زمانی خوب بود که دستاوردی داشتیم. آقای روحانی عکسش را انجام داد.

وی افزود: امروز اگر از مردم رفراندم کنیم که دوست دارید به سال ۹۲ باز گردیدی می گویند بله. چی کار کردید در این مذاکرات که امروز دنبال دو قطبی مذاکرات و غیر مذاکرات هستید؟

این فعال سیاسی گفت : در تمام حوزه هایی که من برنامه ریزی می کنم تلاش می کنم غیر از این ها بشود. مثلا در حوزه مسکن برنامه دارم. مسکن پیشران است.

وی افزود: من طرفدار برجام هستم، اما برجامی که خودم دارم یعنی بازگشت ریاست جمهوری اسلامی ایران به مردم.

ضرغامی گفت: یک انیمیشنی دارم می سازم که چندتا جوان هستند هرکاری می کنند بالای چندین مجوز باید بگیرند. هر مجوز امضاء طلایی دارد. برای مجوزها انجصار است ، آقازاده ها هستند. نباید زیر میز زد؟ این ساختار پوسیده است. ناکارامد است. اصولگرا و اصلاح طلب ندارد.

وی در ارتباط با خصوصی سازی نیز گفت: خصوصی سازیِ درست مهم است. اصولی دارد. یکی از آنها  اهلیت است.

ضرغامی تصریح کرد: یکی از مهم ترین موانع سر راه کشور تعارض منافع است. یک جمله ای را آقا فرمودند اجماعأ راه حل خیلی چیزها روشن است اما نمی دانیم چرا نمی شود. چند دلیل دارد . یکی اش تعارض منافع است. آنجاهایی که باید تصمیم جدی بگیرند با چند لایه تعارض منافع دارند. مانع دوم واردات است. واردات پر سود و ساده است. من اسم نمی‌خواهم ببرم ادمی هست انحصار سنگینی دستش است اما وقتی مشکل کمبود مرغ داریم همه آویزان او می شوند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments