مُر قانون ملاک عمل در انتخابات باشد

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در سومین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی فارس در آستانه ماه مبارک رمضان ماه رحمت و بهار قرآن بر استفاده از این فرصت برای خود سازی توصیه و بر کمک به نیازمندان و فقرا در این ماه تأکید کرد.

به گزارش «entekhabat1400.com» به نقل از دادگستری فارس، موسوی با بیان اینکه مرّ قانون همیشه ملاک عمل دستگاه قضایی بوده است گفت: در راستای انتخابات پیش رو هر فرد و نهادی  به هرشکل ممکن بخواهد از قانون تخطی نماید با قاطعیت و در چارچوب قانون جلوی  آن تخلفات و جرائم گرفته خواهد شد.

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی فارس با بیان این که استان پهناور فارس با مردمی انقلابی یکی از استان‌های مهم و تأثیر گذار در عرصه انتخابات در سطح کشور است بر مشارکت حداکثری مردم شریف این استان در انتخابات  تأکید کرد.

موسوی گفت: انتخابات پیش رو بسیار حائز اهمیت است و حضور حداکثری مردم سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب می‌شود، بنابراین همه ما و مسئولان  باید تلاش کنیم با نصب العین قراردادن منویات مقام معظم رهبری، زمینه هم افزایی و مشارکت هر چه بیشتر مردم را فراهم کنیم.

او هدف اصلی از تشکیل  این ستاد  را کمک به برگزاری انتخاباتی  پرشور، سالم و درسایه امنیت کامل خواند و تصریح کرد: مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب فرد اصلح از تأکیدات رهبرمعظم انقلاب است بنابراین لازم است تمام نهادها و دستگاه‌ها، مسئولان امرانتخابات و صداو سیما زمینه انتخاباتی سالم، پرشورهمراه با مشارکت عمومی را فراهم کنند.

نماینده قوه قضائیه در استان فارس، پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه با هدف پیشگیری از جرایم انتخاباتی  را  از وظایف  ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان دانست.

موسوی در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز گفت: باید تلاش کنیم  افراد متدین، سالم و انقلابی تأیید صلاحیت شوند و هیأت‌های اجرائی و نظارت که به صورت مستقل عمل می‌کنند نسبت به عدم تأیید صلاحیت  افرادی که از خط قرمزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی عبور کرده اند و داری فساد مالی  هستند دقت لازم را داشته باشند. 

او برحساسیت همه مسئولین در خصوص فضای مجازی اشاره کرد و افزود: تبلیغات این دوره از انتخابات بیشتر از طریق فضای مجازی انجام می‌شود و تبلیغات در همه فضاها تنها در چارچوب قانون و موعد مقرر پذیرفتنی است و با تبلیغات خارج از ضوابط تعریف شده که زمینه ساز اخلال در نظم،قانون شکنی و عبور از خطوط قرمز نظام باشد با حساسیت بررسی و در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین بر مدیریت منسجم و هدفمند مسئولان قضایی استان به خصوص رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی فارس بر انتخابات پیش رو در حوزه‌های قضایی استان تأکید کرد و گفت: لازم است مسئولان قضایی، رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی راهکارهای مناسبی ارائه داده و در هیأت‌های اجرایی نیز مشارکت فعالی داشته باشند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments