امکانات و منابع دانشگاه به هیچ عنوان نباید به نفع جریان یا اشخاص خاصی مورد استفاده قرار گیرد

به گزارش «entekhabat1400.com»، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین جلسه هماهنگی و هم افزائی هیأت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی این دانشگاه با تأکید بر اینکه ملاک عمل در مواجهه با تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی قانون است، گفت: تشکل ها محل رشد هستند و لازمه رشد، واگذاری کارها به تشکل ها و فراهم کردن زیرساختهای آن و افزایش سعه صدر است.

وی قانون گرایی را از دیگر زیرساخت های رشد تشکل‌ها دانست و افزود: تشکل ها باید در فعالیت های خود در چارچوب قانون آزادانه عمل کنند و نباید هیبت قانون در جامعه و دانشگاه شکسته شود.

دکتر جهان بین با اشاره به سیاست‌های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید امکانات و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور به نفع جریان یا اشخاص خاصی مورد استفاده قرار گیرد. سیاست این دانشگاه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و کمک به انتخاب اصلح است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در ایام تبلیغات رسمی انتخابات، تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از تمامی نامزدهای مورد تأیید شورای نگهبان دعوت به سخنرانی و مناظره کنند.

وی اظهار داشت: باید زمینه تضارب آرا گروه های مختلف را در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فراهم کنیم و بر نشاط فکری، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … دانشجویان بیفزاییم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی نیز در این جلسه گفت: هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی باید در حوزه مسئولیت خود به رعایت امانتداری، حق مداری و صداقت اهتمام ویژه داشته باشد.

وی اظهار داشت: همچنین هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی باید در عمل به وظایف و مسئولیت‌های خود مطالبات مقام معظم رهبری، قوانین، ضوابط و تشکیلات سازمانی را در نظر داشته باشد و هوشمندانه عمل کند و حداکثر استفاده از ظرفیت استادان و دانشجویان در راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی و به خصوص احیا شعار سال که مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری است، داشته باشند.

مهندس محمد روزبهانی مدیرکل تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به ویژگی های تشکل ها در گام دوم انقلاب اظهار داشت: تشکل ها باید پیگیر حل مسائل کشور و در صحنه های انقلاب حضور داشته باشند. همچنین با جهت گیری انقلابی به راه حل های داخلی اعتقاد داشته و هدفمند و پیشرو باشند.

وی برگزاری جلسات اندیشه ورزی، ارائه خدمات مجازی به تشکل ها، برگزاری رویداد حل تمرین و مشارکت سیاسی و ایجاد فرصت آموزشی مشق امید از برنامه های کلان اداره کل تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس روزبهانی به فعالیت تشکل های مختلف دانشجویی و استادی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱۲ تشکل دانشجویی و ۲۶ تشکل استادی فعال هستند. تشکل های دانشجویی تا کنون ۴۶ انتخابات و تشکل های استادی ۱۸ انتخابات برگزار کرده اند.

در ادامه این جلسه هر یک از رؤسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در زمینه تشکل ها پرداختند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments