صلاحیت ۸۷ درصد داوطلبان انتخابات شورای شهر قزوین تأیید شد

منوچهر حبیبی در نشست ستاد انتخابات استان قزوین تصریح کرد: صلاحیت ۸۷ درصد داوطلبان ثبت‌نام کرده در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان از سوی هیئت‌های اجرایی تأییدشده است. پس از بررسی صلاحیت نامزدها از سوی هیئت‌های اجرایی، در مرحله بعدی بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت نظارت است که آغاز شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، رئیس ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان بر اساس گزارش‌های مستند مراجع پنج‌گانه در هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها انجام می‌شود و ظرف مدت ۱۴ روز نتیجه بررسی‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

وی بابیان اینکه مشارکت خوبی برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان قزوین شاهد بودیم، افزود: با احتساب مجموع ثبت‌نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها برای هر کرسی ۱۲ نامزد وجود دارد.

حبیبی با اشاره به پایان زمان ثبت‌نام نامزدهای شوراهای اسلامی روستایی در شب گذشته ۲۲ فروردین، نیز خاطرنشان کرد: داوطلبان ثبت‌نام کرده در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای استان نیز نسبت به دوره قبل هفت درصد رشد یافته است.

وی یادآور شد: تعداد دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در استان قزوین حدود ۳۰ هزار نفراست، این تعداد شامل عوامل اجرایی و انتظامی و افرادی است که در فرایندهای پیش، حین و پس از برگزاری انتخابات دخیل هستند، همه تلاش ما برگزاری انتخاباتی سالم و با حضور حداکثری مردم است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: آموزش‌های لازم به دست‌اندرکاران انتخابات ارائه‌شده است؛ این آموزش‌ها در برگزاری بدون نقص فرایندهای انتخابات تأثیرگذار است.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments