اهمیت انتخابات به سلامت آن و مشارکت مردم است

«محمدصادق بصیری» امروز 23 فروردین ماه در نشست اعضای هیئت نظارت بر انتخابات در استان کرمان اظهار کرد: نظارت و بازرسی از انتخاباتی که مردم پدید آورنده آن بوده و نشان دهنده دموکراسی و مردم سالاری در کشور است، از اهمیت بالایی برخورداراست.

وی اهمیت انتخابات را منوط بر سلامت، امنیت و مشارکت بالای مردم دانست و افزود: ماحصل تمامی تلاش ها، تجهیزات و فرآیند انتخابات، منوط به بازرسی و نظارت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: بازرسان انتخابات ضامن حفاظت و حراست از انتخابات هستند.

در ادامه این نشست رییس هیئت بازرسی انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه اعمال نظر مردم در حاکمیت یکی از اصول دموکراسی است، گفت: میزان مشارکت مردم و نقش آفرینی مردم در انتخابات عامل تضمین و تقویت نظام است.

«تاج الدین صالحیان» افزود: نهاد انتخابات در کشور باید پا برجا بماند و هر شخصی که ایران را دوست دارد، باید برای برگزاری هرچه باشکوهتر این امر مهم، تلاش کند.

وی با بیان اینکه مجریان و بازرسان انتخابات بر اساس قانون، شرع و عرف باید بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی و با رعایت قانون‌مداری و قانون‌دانی در برگزاری انتخابات سالم کمک کنند، خاطر نشان کرد: تعامل خوب و مفید با همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات سرلوحه هیئت های بازرسی انتخابات خواهد بود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments