امروز اموال مردم در شهرداری تهران در معرض سوءاستفاده انتخاباتی نیست

به گزارش «entekhabat1400.com»، سید حسن رسولی در جریان بررسی دو فوریت طرح ارائه گزارش سند تحویل و تحول در صحن شورا گفت: شورای پنجم با حضور ۲۱ نفر  که به طور متوسط مردم تهران به هرکدام از آنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار رأی دادند، آغاز شد و امروز ماه های پایانی خود را سپری می کند. ما وعده هایی را به مردم داده ایم و امروز که در ماه های پایانی هستیم، بایستی به مردم گزارش کار بدهیم.

وی افزود: به مردم وعده دادیم که اگر به ما رای دهید، پاسخگو خواهیم بود. این گزارش یکی از اقدامات پاسخگویانه است. به مردم قول دادیم امورات اداره پایتخت به صورت شفاف خواهد بود. سایت شفافیت و خروج شهرداری و شورا از حبس اطلاعات نتیجه این عملکرد است.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه به مردم قول دادیم پاکدستانه تا آخر خواهیم ماند ادامه داد: به این وعده عمل شد. گفتیم با فساد مبارزه خواهیم کرد و از شورا و شهرداری عارضه زدایی انتخاباتی خواهیم کرد. طی سال های قبل همواره شهرداری تهران که از پول شهروندان اداره می شود یکی از پایگاه های انتخاباتی بوده است. در سال ۹۸ در انتخابات مجلس جای پای شهرداری نبود و در حال حاضر هم که در آستانه دو انتخابات  در سال ۱۴۰۰ هستیم، شهردار، معاونین او و اموال مردم در معرض سوء استفاده انتخاباتی قرار ندارد.

خزانه دار شورا افزود: در ابتدای سال ۹۶  از آقای نجفی خواستیم که گزارش دهد  پس از ۱۴ سال که اداره شهر به دست اصولگرایان بود چه وضعیتی را در بخش های مختلف تحویل گرفته است. گفتیم شهرداری تهران گران اداره می شود که در آن گزارش هم آمد. گفتیم شهرداری تهران بیش از حد مورد نیاز نیروی انسانی دارد و برای اولین بار در تاریخ تاسیس بلدیه فقط در دور پنجم با کاهش ۱۰ هزار نفری نیروی انسانی روبه رو هستیم. تقریبا یقین دارم هیچ کدام از خویشاوندان اعضای شورا به استخدام شهرداری درنیامده است.

وی تاکید کرد: در گزارش تحویل و تحویل سال ۹۶ تصویری را دریافت کردیم و در پایان این دوره متناظر با بخش های آن تصویر در بخش سیاستی و بخش عملکردی باید به مردم گزارش دهیم . ما برنامه سوم ، بودجه ریزی سال۹۷، ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ را بر اساس گزارش سال ۹۶ تنظیم کردیم و امیدواریم شورای دوره ششم هم مبتنی بر این دو سند وضعیت شهر را داشته باشد و به سنت حسنه مدیریت دانش و ثبت تجارب مدیریتی اقدام کنند. امیدوارم شهردار تلاش کند تا این سند به دور از هیاهوهای سیاسی تقدیم مردم شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments