حداقل سن در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری حذف می‌شود؟

«entekhabat1400.com» | محمد حسن آصفری، نماینده‌  اراک در مجلس شورای‌اسلامی، در رابطه با ایرادات شورای‌نگهبان بر طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مجلس یازدهم سعی داشته ایرادات شورای نگهبان را تا حدودی رفع کند زیرا شورای نگهبان هم باید نظرات خود را در این رابطه مطرح کند. شورای نگهبان در این موضوع صاحب است و بایستی نظر شورای نگهبان اعمال شود. باتوجه به این‌که تا برگزاری انتخابات زمانی باقی نمانده اگر نتوانیم تا روز سه‌ شنبه این هفته ایرادات را برطرف کنیم، طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌رسد و به دوره بعد موکول می‌شود‌.

 

به گزارش برنا، او ادامه‌داد: در این طرح تعدادی از ایرادات به شورای‌نگهبان مربوط می شود و تعدادی هم ایراداتی است که مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد دانسته‌، ضمن توجه به این نکته که سیاست های کلی نظام‌ را مجمع تعیین و توسط رهبری ابلاغ می شود تعدادی از ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام رفع شده ‌و تعدادی‌ نیز‌ باقی‌ مانده‌ است، مواردی که جزو سیاست‌های کلی نظام محسوب می‌شود باید نظر مجمع در تصویب آن‌ها اخذ شود. ایرادات مجمع را در دست بررسی قرار دادیم و امیدواریم تا روز دوشنبه آن‌ها را رفع کنیم تا طرح در این دوره ‌ازانتخابات ریاست‌جمهوری، حاکم باشد. 

 

آصفری در رابطه‌ با ایراد بر حداقل سن کاندیدا بیان ‌‎کرد: یکی از بندها در ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری‌ به این موضوع اشاره دارد که از ظرفیت افراد شایسته در عرصه انتخابات استفاده‌ شود و باتوجه به اینکه سن در سیاست های کلی مشخص نشده نظر این است که همه شرایط سنی دارای توانایی حضور داشته‌باشند.

 

او‌ در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد که حداقل سن کاندیدا ریاست‌جمهوری در این طرح حذف شود، گفت: بله‌ این امکان وجود ‌دارد که حداقل سن در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری حذف شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments