رئیسی تمایلی برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 ندارد/ گزینه بعدی اصول‌گرایان پس از رئیسی، قالیباف است

«entekhabat1400.com» | معادلات انتخابات ریاست جمهوری وارد فاز سریع خود شده است، هر روز گویا اتفاق جدیدی می افتد و مسیر تحولات تغییر می کند.

 

به گزارش نامه‌نیوز، احمد کریمی اصفهانی، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره آخرین وضعیت تصمیم‌گیری در جریان اصول‌گرا برای انتخاب نامزد نهایی گفت: تمام گروه ها و مجموعه های مختلف به طور مشخص شورای وحدت و شورای ائتلاف روی حمایت از آقای رئیسی بحثی ندارند. آقای رئیسی فردی است که می تواند موجب وحدت و هم‌گرایی در جریان اصول‌گرایی شود بنابراین 50 درصد قضیه تمام است.

 

وی با بیان این‌که امروز جامعه نیز اعتقاد دارد ریاست‌جمهوری آقای رئیسی می‌تواند منشأ حل معضلات و مشکلات کشور باشد، افزود: با وجود رضایت مجموعه های اصول‌گرا، 50 درصد دیگر مربوط به نگاه و نظر آقای رئیسی است. با این حال او تاکنون هیچ نوع تمایلی برای کاندیداتوری نشان نداده و درباره این موضوع به جمع بندی نرسیده‌است.

 

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: فارغ از تصمیم آقای رئیسی نمی‌تواند انتخابات یله و رها باشد. تاکنون 90 نفر برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند و همه نیز مدعی هستند «رهنمودهایی که رهبر انقلاب درباره انتخابات ریاست جمهوری داده اند در من صدق می کند.» این هم از عجایبی است که ما داریم مشاهده می‌کنیم.

 

وی افزود: حُب ریاست باعث شده که تعداد کاندیداها به 90 نفر رسیده‌است بنابراین گروه ها، جبهه ها و مجموعه های مختلف باید به یک جمع بندی برسند تا از تکثر کاندیداها پیشگیری شود. حالا اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات 1400 شد حضور او می‌تواند عامل وحدت شود اما اگر نیامد حداقل می‌توان از حالا برای جلوگیری از تکثر تدبیر کرد.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره رایزنی‌ها با  رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 بیان کرد: شخصیت‌ها و افراد مختلف با ایشان صحبت هایی انجام داده اند، به رغم تماس‌های متعدد اما تا به امروز آقای رئیسی هیچ‌گونه تمایلی نشان نداده‌است. حالا باید دید در آینده ایشان چه سیاستی را در پیش می‌گیرد.

 

کریمی اصفهانی درباره اجماع اصول‌گرایان بر کاندیداتوری قالیباف گفت: یکی از کسانی‌که مطرح است و مورد تأیید قرار گرفته آقای قالیباف است. البته آقای قالیباف نیز تاکنون شخصا برای ورود به عرصه انتخابات اعلام نکرده، در حال حاضر یکی از کسانی‌که جدی تر نامش مطرح می شود و در مظان قرار دارد بعد از آقای رئیسی، آقای قالیباف است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments