روند ترغیب افراد برای حضور در انتخابات سرعت خوبی ندارد

علی جمالی در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، درباره زمان مناسب برای اعلام گزینه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: اصلاح طلبان خود را مقید به چارچوب های نظام می دانند و تلاش می کنند در چارچوب های تعریف شده نظام سیاسی حرکت کنند؛ بنابراین ترجیح می دهند که پس از تایید صلاحیت توسط شورای نگهبان، گزینه خود را به مردم معرفی کنند.

وی ادامه داد: نظر شورای نگهبان مهم است و معرفی گزینه قبل از اعلام نظر شورای نگهبان ترجیح بلامرجح است. تصور من این است که اصلاح طلبان با اعلام گزینه خود پس از تایید صلاحیت های شورای نگهبان، این پیام را می دهند که خود را مقید به چارچوب های نظام می دانند و تا پیش از تایید مراجع رسمی و طی فرایند های قانونی، گزینه خود را معرفی نخواهند کرد.

جمالی خاطرنشان کرد: البته این نافی این موضوع نیست که افرادی که توانایی عبور از فیلتر شورای نگهبان داشته، در هماهنگی با مجموعه نظام و رهبری بوده و اقبال عمومی دارند را ترغیب کنند که در انتخابات حضور یابند. در این راستا هم رایزنی هایی در نهاد اجماع ساز و احزاب اصلاح طلب آغاز شده است، اما این روند سرعت خوبی نداشته و انگیزه، امید و هیجان کافی برای این کار  وجود ندارد. دلیل آن هم شرایط عمومی کشور است که فضای انتخابات هنوز شکل نگرفته اما امیدواریم با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات و تحت تاثیر مسائل سیاست خارجی و از جمله برجام، این فضا شکل بگیرد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments