رد صلاحیت 28 نامزد انتخابات شورای شهر در هیئت اجرایی شهرستان کرمان

“علی بابایی” امروز 23 فروردین ماه در جمع خبرنگاران گفت: پس‌ از 29 روز بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهری در هیئت اجرایی، روز گذشته اطلاعات مربوط به 409 داوطلب شوراهای اسلامی شهری شهرستان کرمان به هیئت نظارت بر انتخابات شوراها ارسال شد تا روند احراز صلاحیت ایشان ادامه پیدا کند.

وی بیان کرد: از مجموع 429 داوطلب عضویت در 13 شورای اسلامی شهری شهرستان کرمان تا امروز 20 نفر با حضور در فرمانداری انصراف خود را از حضور در رقابت‌ انتخابات شورای اسلامی اعلام کرده‌اند و از 409 نفر باقیمانده صلاحیت 28 نفرشان در هیئت اجرایی شهرستان کرمان تأئید نشده است.

بابایی تصریح کرد: براساس زمان‌بندی انتخابات صورتجلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برای بررسی و اعلام نظر به هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی ارجاع داده شد.

وی گفت: هیئت‌های نظارت دوهفته فرصت دارند صلاحیت داوطلبان را بررسی و نتایج را به هیأت اجرایی فرمانداری و بخشداری‌ها اعلام کنند.

فرماندار کرمان افزود: نتیجه بررسی صلاحیت‌ها روز هشتم اردیبهشت ماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و پس‌از آن هر داوطلبی که به نتیجه احراز صلاحیت خود معترض باشد می‌تواند اعتراض خود را برای رسیدگی به هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تحویل نماید.

وی در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی روستایی نیز گفت: روز گذشته آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی بود که در شش بخش شهرستان کرمان مجموعاً 1241 نفر ثبت‌نام کردند.

بابایی افزود: 152 روستای بالای 20 خانوار در شهرستان کرمان شرایط داشتن شورای اسلامی روستایی را دارند و در مجموع 486 نفر با رأی مردم عضو شوراهای اسلامی روستایی خواهد شد .

فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی روستاهای بیش از 1500 نفر جمعیت، پنج نفر و روستاهای با جمعیت کمتر، سه نفر عضو اصلی خواهند داشت که در شهرستان کرمان 15 روستا جمعیتی بالای 1500 نفر جمعیت دارند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments