در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در قزوین به دنبال وحدت هستیم

رضا سبحانی‌فر در نشست خبری امروز ۲۱ فروردین با اصحاب رسانه قزوین در خصوص فعالیت‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شورای ائتلاف مردم محور بودن آن است.

وی بیان کرد: معمولاً احزاب سیاسی چینش تشکیلاتی خود را از بالا به پایین انجام می‌دهند درصورتی‌که در شورای ائتلاف این فرآیند از پایین به بالاست.

سبحانی‌فر اظهار کرد: تمام سلایق نیروهای انقلاب اسلامی ظرفیت این شورا محسوب می‌شوند، به همین جهت فراخوانی داده‌ایم تا هرکس که مایل است در این شورا عضو باشد در یک سامانه ثبت‌نام کند و تاکنون ۲۰۰ هزار نفر داوطلبانه در سطح کشور عضو این شورا شده‌اند.

وی افزود: تاکنون در استان قزوین ۷۹۰۰ نفر در سامانه شورای ائتلاف ثبت‌نام کرده‌اند و این میزان ثبت‌نام، استان قزوین را نسبت به جمعیت و شهرستان‌هایی که دارد به رتبه نخست در کشور رسانده است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین با اشاره به اینکه ثبت‌نام همچنان ادامه دارد؛ بیان کرد: این میزان ثبت‌نام یعنی شورای ائتلاف عملکرد قابل قبولی در قزوین داشته و این جریان درب‌های خود را به روی تمامی اقشار انقلاب اسلامی باز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های شورای ائتلاف نسبت به سایر تشکل‌ها اهمیت دادن به بانوان و جوانان به صورت جدی است و نامزدهای انتخابات شوراها در قزوین برای کرسی‌های مالی و اقتصادی، عمران و شهری، فرهنگی ورزشی، اجتماعی و مذهبی و حقوقی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و حتماً به صورت برابر از میان جوانان و بانوان و پیشکسوتان انتخاب خواهند شد.

سبحانی‌فر با اشاره به اینکه عضویت در شورای ائتلاف ممیزی ندارد اما ۱۵ شرط دارد؛ ادامه داد: همواره به دنبال وحدت بوده‌ایم و از همان ابتدا از همه جریان‌ها، گروه‌ها و شخصیت‌های مؤثر دعوت کردیم که در شورای ائتلاف نقش آفرینی کنند.

وی تصریح کرد: اگر مصلحت باشد آماده‌ایم با نیروهای جریان انقلاب برای رسیدن به وفاق دور یک میز بنشینیم، اما کسانی که پیش از این وحدت‌شکنی کرده و در بزنگاه‌ها به جریان آسیب رسانده‌اند را به راحتی نمی‌پذیریم مگر اینکه احساس کنیم راه جدیدی را اتخاذ کرده‌اند.

در شورای ائتلاف موضوع مالی نداریم

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین در پاسخ به خبرنگار «entekhabat1400.com» تصریح کرد: در شورای ائتلاف موضوع مالی نداریم، اصلاً هزینه‌ای نداریم که به منابع مالی نیاز داشته باشیم، تنها هزینه‌های ما مربوط به هزینه‌های دفتری و جلسات است که بخشی از آن توسط اعضای شورای ائتلاف تأمین می‌شود.

وی بیان کرد: حضور و اعتماد مردم و ایجاد ستاد مشترک، هزینه‌های انتخاباتی ما را پایین می‌آورد، هزینه انتخابات نیز از خود کاندیداها دریافت می‌شود، برای مثال تمام هزینه‌های انتخابات مجلس را از ۲ کاندیدای مورد نظر خود در شهر قزوین دریافت کردیم.

سبحانی‌فر تأکید کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که اگر ثابت شود منتخبین شورای ائتلاف به تعهدات خود عمل نمی‌کنند به‌شدت با آن‌ها برخورد خواهد شد که یکی از این برخوردها معرفی به مردم و اعلام برائت خواهد بود. البته تا کنون تذکراتی را در رابطه با برخی اشتباهات آن‌ها داده‌ایم و انتظار داریم در این مسائل بیشتر دقت داشته باشند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments