چیت سازیان: رییس جمهور آتی باید مشکل گرانی را حل کند

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی چیت سازیان در گفت و گو با «entekhabat1400.com» درباره ویژگی های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از بعد حقوقی گفت: در برهه چهلم دومین سال انقلاب و در موقعیت تحریم ها و بیماری کرونا و تورم و مسایل دیگر باید رییس جمهوری مقتدر داشته باشیم و  با صلابت و توانا باشد و آشنا به اقتصاد و حقوق باشد، رییس جمهوری که خود را وقف مردم کند نه رییس جمهوری  که کم حضور  پیدا می کند و حتی وزرایش نمی توانند با او در تماس باشند.

وی با بیان اینکه  رییس جمهور باید مردمی بوده و  از بطن مردم  و جوان گرا و پرانرژی باشد، گفت: اولین وظیفه رییس جمهور اجرای صحیح قانون اساسی است و مجری قانون اساسی، رییس جمهور است. بالاترین مقام بعد از مقام معظم رهبری، رییس جمهور است و پرمشغله ترین کارها برای رییس جمهور است؛ لذا باید رییس جمهور مشاوران قوی داشته باشد و خود را به گونه ای برای مردم و انقلاب فدا کند.

این وکیل دادگستری تاکید کرد: رییس جمهور باید با درایت باشد و مشکل گرانی و بی ارزشی پول ملی را حل کند و در ارتباطات خارجی، دارای توان دیپلماسی قوی باشد  و بتواند با کشورها ارتباط داشته باشد و از افراد توانا در مجامع علمی استفاده کند.

چیت سازیان درباره اینکه به لحاظ قانونی ضامن اجرای وعده های انتخاباتی داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری در صورت پیروزی چه چیزی می تواند باشد؟ گفت: وعده‌ها کارساز نیست و  طبیعی است هر رییس جمهوری باید برنامه و نقشه راه را بداند. باید  عملکرد او را طی سال های اخیر ببینیم و الا اینکه هر کسی که می خواهد  رییس جمهور شود از حرفهای دیگران کپی کند  کاری ندارد و باید ببینیم آیا او در کارنامه اش توانسته مشکلات را حل کند یا خیر؟

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments