ثبت‌نام قطعی 97 هزار و 980 نفر در انتخابات شوراها

«entekhabat1400.com» | دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی از ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا تا پایان روز پنجم ثبت نام را ارائه کرد.

 

به گزارش ایسنا، سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور، با اعلام این خبر گفت: تا پایان روز پنجم ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا، ثبت نام 97 هزار و 980 نفر قطعی شده است که از این تعداد91 هزار و 560 نفر مرد و 6420 نفر زن هستند.

 

وی بر همین اساس افزود: 93 درصد ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستا تا پایان روز پنجم، مرد و 7 درصد زن هستند.

 

موسوی ادامه داد: 9 درصد ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستا دارای سابقه ایثارگری و 27 درصد سابقه عضویت در شوراها را دارند.

 

مدیرکل انتخابات وزارت کشور افزود: بیشترین گروه سنی ثبت نام کنندگان تا پایان روز پنجم مربوط به گروه سنی 36 تا 45 سال است.

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین خاطر نشان کرد: 13 درصد افرادی که تا ساعت 18 پنجمین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه (5 درصد) و رایانه شخصی (8 درصد) و از طریق دفاتر پیشخوان (18 درصد) و مابقی با مراجعه به بخشداریها (69 درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.

 

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، گفتنی است مهلت ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا، فردا 22 فروردین ماه، به پایان می رسد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments