حضور نخبگان موجبات برگزاری انتخابات رقابتی سالم را فراهم می‌کند

حمید ملانوری، امروز جمعه ۲۰ فروردین در حاشیه بازدید از شعبه ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری در بخشداری مرکزی بیرجند، اظهار کرد: همکاران ما در بخشداری‌های سراسر استان، در این روز تعطیل وقت گذاشته‌اند و با دقت و حساسیت در حال ثبت نام مراجعین هستند.

به گزارش «entekhabat1400.com»، وی ادامه داد: این بازدید به منظور عرض خداقوت به این افراد، سرکشی از حوزه، بررسی روند ثبت نام داوطلبان و اطلاع از مشکلات احتمالی صورت گرفته است.

استاندار خراسان‌ جنوبی با اشاره به وضعیت ثبت نام داوطلبان گفت: آمارها نشان می‌دهد، میزان استقبال داوطلبان نسبت به دوره قبل بهتر است،اما برای رسیدن به حدنصاب ها، نیاز به ورود علاقمندان بیشتری داریم.

ملانوری تصریح کرد: هر چه میزان حضور و ورود افراد به این عرصه پررنگ تر باشد، انتخاباتی که در ۲۸ خرداد برگزار می‌شود رقابتی تر و باشکوه تر خواهد بود.

وی با اشاره به جایگاه انتخابات در حکومت مردم سالاری دینی از  تأکیدات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در این خصوص گفت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه انتخابات از شعارهای اولیه و اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، افزود: انتخابات از همان سال ۵۸ و برگزاری رفراندوم رأی آری به نظام تا الان، همواره منشأ، اساس و محور حضور مردم در تعیین سرنوشت خود بوده است.

ملانوری ادامه داد: در انتخابات است که مردم تعیین می‌کنند چه کسی، چه تفکری یا چه جریانی، موضوعات پیشرفت کشور را مشخص کند.

وی با یادآوری اهمیت ورود افراد ذیصلاح و تأثیر گذار به عرصه رقابت، از نقش احزاب، گروه های سیاسی، نهادهای مدنی و اجتماعی، متنفذین و رسانه ها در تحقق این امر گفت.

استاندار خراسان‌ جنوبی موضوع مشارکت مردم در انتخابات را امری بسیار مهم و اساسی خواند و گفت: هر چه مردم بیشتر پای صندوق‌ها بیایند، محصول انتخابات با رأی بیشتری انتخاب می‌شود لذا پشتوانه قوی تری دارد.

ملانوری افزود: مشارکت حداکثری باعث تقویت پایه های نظامی می شود که مردم به آن امید و اعتماد دارند و از ابتدای پیروزی انقلاب، برای خدمت به محرومین گام‌های بلندی برداشته است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن در قالب جنگ روانی، همواره به دنبال ایجاد بی انگیزگی در مردم است، یادآور شد: بی اعتمادی و انفعال، بزرگترین آسیبی است که می تواند حرکت های رو به جلوی انقلاب را دچار خدشه کند.

استاندار تصریح کرد: در شرایط موجود و با وجود تلاش دشمنان، ورود به عرصه رقابت و کاندیداتوری توسط نخبگان و در زمان رأی گیری هم، مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم است.

ملانوری اظهار امیدواری کرد: در روز ۲۸ خرداد با ورود بهترین آدم ها، رقابت خوبی را شاهد باشیم و انتخابات با حضور باشکوه مردم برگزار شود.

وی از همه علاقمندان و افرادی که از توانایی لازم برخوردارند، خواست از مهلت باقیمانده برای ثبت نام در سامانه جامع انتخابات و عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری استفاده کنند.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments