مردم اگر نخواهند رای نمی‌دهند

«entekhabat1400.com» | امیررضا واعظ‌آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا، در رابطه با فضای انتخاباتی میان طیف های اصولگرا با توجه به نزدیکی به انتخابات 1400 عنوان کرد: انتخابات همواره چالش های خود را دارد این چالش ها در انتخابات همه دنیا با ادبیات مختلفی وجود دارد. ما باید موضوع انتخابات ریاست جمهوری را جدی بگیریم چون یک نفر انتخاب خواهد شد. گروه ها، تشکل ها و احزاب باید به گونه ای برنامه ریزی داشته باشند که کمترین ریسک را داشته باشیم.

 

به گزارش برنا این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری باید با منطق و هوشمندی پیش برود.

 

آشتیانی با اشاره به حواشی اخیر در رابطه با کاندیداهای نظامی مطرح کرد: بود و نبود کاندیدا نظامی حرفی بی ربط است قانون این موضوع را منع نکرده است و کسی نمی تواند تعیین تکلیف کند که یک نظامی کاندیدا بشود یا نشود.

 

او اظهار کرد: اگر از فضای باز و آزادی صحبت می کنیم هر کسی که شرایط دارد و از فیلتر شورای نگهبان رد می شود، می تواند بیاید و کاندیدا شود.

 

آشتیانی با بیان اینکه صحبت از عدم حضور کاندیدای نظامی توهین به شعور مردم است، افزود: این مردم هستند که در نهایت رای می دهند. حضرت امام فرمودند نظامیان به سیاست بازی نپردازند و وارد احزاب نشوند. اوایل انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری فردی به نام مدنی که فرمانده نیروی دریایی بود کاندیدا شد و مردم به او رای ندادند. بعد از مدتی خیانت او به کشور مشخص و اعدام شد. منعی وجود ندارد و امام نیز فرمودند نظامیان وارد دسته جات سیاسی و سیاست بازی نشوند.

 

واعظ آشتیانی ادامه داد: حتی اگر یک نظامی رای آورد ما باید احترام بگذاریم چون این رای مردم است. مگر خدای ناکرده بنا است ژنرال پینوشه انتخاب شود؟! به عقیده من عده ای خصوصا اصلاح طلبان چون سوژه ای ندارند این موضوع را بهانه کرده و برای خود سرگرمی فراهم کرده اند!

 

این فعال سیاسی اصولگرا یاداور شد: مردم هستند که باید بخواهند و یا نخواهند و اگر نخواهند رای نمی دهند.

 

او در رابطه با حضور پررنگ وزرای احمدی نژاد برای کاندیداتوری انتخابات 1400 تصریح کرد: عملکرد آقای احمدی نژاد ربطی به گروهی از وزرا او ندارد. نمی توان هر کسی را که با او کار کرده مورد اتهام قرار داد. تکلیف احمدی نژاد روشن است، مواضع او مشخص است ولی تکلیف وزرای او جداست و این بی انصافی است که آنها را با احمدی نژاد، قیاس کنیم. 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments