تحقق شعار سال در گرو انجام اقدامات انقلابی

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com»، با اشاره به بیانات بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در اولین روز سال جدید، اظهار کرد: بیانات راهگشای رهبر انقلاب اسلامی در اول فروردین سال ۱۴۰۰ حاوی فرازها و نکات نغز و تعابیر ژرفی است که با تامل در آن نکات بیشتری نیز به دست خواهد آمد.

وی با بیان اینکه با نگاهی به متن بیانات ایشان در سخنرانی اخیر، می‌توان فرمانده آگاه و بصیر و آینده‌نگری را تصویر کرد که گاهی از منظر و جایگاه فرماندهی و زمانی در وسط میدان به یک مبارزه چندوجهی و چندجانبه و ترکیبی دست زده است، تصریح ‌کرد: در این بیانات هم مقابله با جنگ روانی دشمن، هم مواجهه با جنگ رسانه‌ای استکبار و هم رصد هوشمندانه جنگ روانی خصم، نیز مقابله با جنگ اقتصادی و هجمه فرهنگی، هم‌چنین جنگ سیاسی و دیپلماسی، مشاهده می‌شود.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه این مهارت بی‌نظیر در خنثی‌سازی همزمان مکر دشمن و خواندن دست او در مواجهات آینده از ویژگی‌های منحصر به فرد رهبران الهی است که نمود و نماد آن در بیانات امام خامنه‌ای هویدا است، اضافه‌ کرد: یکی از مهم‌ترین نکات در بیانات رهبر معظم انقلاب تبیین شعار سال بود.

وی به شعار سال ۱۴۰۰ که از سوی مقام معظم رهبری به سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است، ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در طول ده سال گذشته به انواع مختلف در نامگذاری سال‌ها به مسأله راهبردی تولید اشاره کرده‌اند، اما از دو سال گذشته تاکنون صراحتاً به این موضوع پرداخته‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه سال ۹۸ به نام «رونق تولید»، سال ۹۹ به نام «جهش تولید» و امسال نیز پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید نامگذاری شده است، تصریح کرد: تداوم نامگذاری‌ها نشان می‌دهد فعالیت‌های انجام شده اگر چه تا حدی مقبول بوده اما مطلوب نبوده و طبیعی است که فاصله بین شرایط مقبول با شرایط مطلوب زیاد است مانند دانشجویی که نمره ۱۲ را در درسی آورده است اما موفق به کسب نمره ۱۸ به بالا نشده است.

حجت‌الاسلام رحیمی با یادآوری اینکه از فحوای کلام رهبری چنین برمی‌آید، در عرصه جهش تولید اولا در برخی عرصه‌ها این اتفاق افتاده است و ثانیا در همان عرصه‌ها نیز اگرچه مقبول بوده اما مطلوب نبوده است، گفت: با توجه به این موضوع ایشان سطح شعار و رویکرد سال را از سطح کلان و راهبردی به سطح عملیاتی و کاربردی سوق داده‌اند؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، این بدان خاطر است تا در سال جدید به‌خصوص با تغییر دولت و بر سر کار آمدن دولت تازه نفس شاهد اقدام و عمل تمام‌کننده‌تر باید باشیم.

این مسئول با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب جهش تولید را انقلابی‌گری می‌دانند، افزود: از سخنان ایشان برمی‌آید که حضور در میدان پشتیبانی از تولید و زدودن موانع فقط کار مسؤولان نیست، بلکه آحاد مردم در آن نقش دارند.

امام‌ جمعه ابهر با یادآوری اینکه بسیاری از این پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی نیاز به فرهنگ‌سازی و کار فرهنگی دارد، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در شش محور سخنانی بسیار جامع و راهگشا ایراد فرمودند که این محورها شامل ورود قرن جدید، شعار سال، تحریم، انتخابات، برجام و مسائل منطقه‌ای است که باید نورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments