زمینه ورود جوانان را به بخش‌های سرمایه‌گذاری و تولید فراهم می‌کنیم

محمد علی آخوندی، امروز شنبه ۷ فروردین در نشست مشورتی با جوانان شهرستان به مناسبت هفته جوان با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌هایی که در سال‌ جاری بهره برداری خواهد رسید، افزود: سال جاری بیش از یک هزار نفر به صورت مستقیم در این واحدها اشتغال ایجاد خواهد شد.

به گزارش «entekhabat1400.com»، وی ادامه داد: کارخانه‌های فرآوری در معادن طلای شادان و کودکان، بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور در منطقه ارک و بین آباد، واحد تولیدی قطعات بتنی راهدار صنعت و ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای از مهمترین پروژه‌هایی هستند که در سال‌جاری به بهره برداری خواهند رسید.

وی گفت: در راستای مشاغل خانگی از بانک‌های عامل و مجتمع‌های دامداری کوچک نیز توسط بنیاد برکت تسهیلات مورد نیاز تامین خواهد شد.

فرماندار خوسف با اشاره به اهمیت مشارکت آحاد جامعه در انتخابات افزود: در راستای شرکت مردم در انتخابات و حضور نخبگان و افراد توانمند به عنوان کاندید انتخابات شوراهای اسلامی نقش جوانان برجسته است؛ همانگونه که در گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری نقش ویژه‌ای برای جوانان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ورود جوانان به کارکردهای فرهنگی در فضای مجازی لزوم فعالیت بیش از پیش این قشر یا توجه به تهدیدات موجود بسیار ارزشمند است.

فرماندار خوسف با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان در بحث‌های معادن، گردشگری و کشاورزی، ادامه داد: با توجه به شعار سال در هر سه بعد تولید، پشتیبانی و مانع زدایی این شهرستان برنامه‌های متنوعی پیش بینی کرده است.

آخوندی اظهار کرد: از ورود جوانان به عرصه‌های اقتصادی و تولید حمایت می‌کنیم و در حال حاضر سرمایه گذاران جوانی در بخش تولید ورود پیدا کرده و عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند.

فرماندار خوسف با اشاره به نقش جوانان و سمن‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: سمن‌ها به عنوان بازوی توانمند دستگاه‌های دولتی در این عرصه فعالیت می‌کنند و دستگاه‌های دولتی شهرستان از همه ظرفیت‌های موجود در راستای کمک به این سازمان‌های مردم نهاد استفاده خواهد کرد.

فرماندار خوسف، در راستای کمک‌های مومنانه بر هماهنگی بین دستگاه‌های حمایتی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها تاکید کرد و افزود: این هماهنگی و همکاری در راستای استفاده بهینه از امکانات موجود است.

آخوندی ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا آسیب‌های جدی به بخش‌های ورزشی و گردشگری وارد شده است و در جهت کاهش این آسیب‌ها باید تلاش‌های دو چندانی انجام شود.

وی یادآور شد: گام دوم انقلاب زمان ورود جوانان به عرصه‌های مختلف بوده و با این ورود آن اقدامات خوبی رخ خواهد داد.

در ابتدای جلسه نیز جوانان به بیان مشکلات موجود در بخش‌های مختلف بیان کردند.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments