مانع زدایی از تولید با نگاه تک محوری به نتیجه نمی‌رسد

حمید ملانوری، در دیدار معاونان، مدیران کل ستادی و مشاوران افزود: ما باید در چارچوب قانون، بخشنامه‌ها را بومی کنیم.

به گزارش «entekhabat1400.com»، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی تصریح کرد: مدیران باید از قالب بخشنامه‌ای صرف خارج شوند و با ابتکار و نوآوری به حل مشکلات استان بپردازند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی راه‌اندازی ستاد توسعه خاوران را نمونه‌ ابتکاری خواند که با استفاده از ظرفیت‌های استان برای رفع مشکلات راهکارهایی را ارائه می‌کند.

وی نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه هر سازمان برشمرد و خاطرنشان کرد: نیروی انسانی با انگیزه، خلاق، مبتکر و نوآور بهترین ظرفیت برای پیشرفت و تعالی سازمانی است.

ملانوری گفت: باید ضمن تلاش برای تامین رفاه همکاران، از فرصت حضور نیروی انسانی بهترین استفاده را ببریم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به شعار “تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها” که از سوی مقام معظم رهبری برای امسال تعیین شد ادامه داد: شعار سال، معیار سنجش عملکرد ما به عنوان کارگزاران نظام است.

وی ضمن قدردانی از زحمات همه مدیران و کارکنان در سال گذشته، تقارن آغاز سال با ایام شعبانیه و ولادت امام زمان (عج) را به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری کرد که خیرات و برکات این ماه شامل حال همگان شود.

ملانوری به تدبیر رهبر معظم انقلاب در تعیین شعارهای سال اشاره و تصریح کرد: این شعارها و عناوین با توجه به نیازها و دغدغه‌های جامعه تعیین می‌شود و در حقیقت خلاصه انتظارات مردم از دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: عناوین سال، روشن کننده مسیری است که کشور را به سمت توسعه و تعالی پیش می‌برد.

استاندار خراسان جنوبی از شعار سال به عنوان خط کشی یاد کرد که معیار سنجش عملکرد کارگزاران نظام است و ادامه داد: ملاک عمل ما در همه زمینه‌های کشاورزی، صنعت، معدن، اشتغال، فرهنگ، آموزش، امنیت و سیاست همین عنوان سال است.

وی گفت: تولید فقط مربوط به حوزه صنعت و معدن نیست بلکه همه افرادی که در حوزه‌های فرهنگی، تعلیم و تربیت، سیاست و سایر بخش‌ها محصولی را خلق می‌کنند، در حال تولید هستند و به حمایت و پشتیبانی نیاز دارند.

ملانوری به انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت: انتخابات هم محصول تولید می‌کند و انتخاب افرادی به عنوان نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا که به مدت چهار سال در زمینه عمران شهری و روستایی فعالیت می‌کنند و تعیین رئیس جمهوری به عنوان بزرگترین مدیر اجرایی کشور، مهمترین محصولات انتخابات امسال است.

وی تصریح کرد: ما به عنوان مدیران ارشد استان و نمایندگان عالی دولت مکلف هستیم با برنامه‌ریزی دقیق و کامل، خط مشی‌ها را در راستای تحقق شعار سال به درستی ترسیم کنیم و بر عملکرد سایر حوزه‌ها درخصوص اجرای برنامه‌ها نظارت داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر این که ما نباید هیچ مساله‌ای را کوچک بپنداریم اظهار کرد: لازم است در راستای مسئولیت اجتماعی که به عهده داریم به همه مسایل نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و هیچ چیزی نباید از دید ما دور بماند.

وی یادآور شد: “تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها” ملزوماتی دارد که با نگاه تک محوری به نتیجه نمی‌رسد بلکه هم‌افزایی و همراهی همه حوزه‌ها را می‌طلبد.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments