طلا امسال هم صعودی است؟

محمدسعید جعفری در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، گفت: اینکه امسال برای طلا چه رخ خواهد داد به عوامل متعدد سیاسی و اقتصادی مانند قیمت جهانی طلا، نرخ دلار، انتخابات و روابط بین‌الملل ما بستگی دارد.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد طلا دیگر افت و خیزهای شدید دو سال اخیر را تجربه نخواهد کرد و با شیب ملایمی روند افزایشی خواهد داشت، افزود: معتقدم قیمت طلا تا پایان امسال می‌تواند تا گرمی یک میلیون و 300 هزار تومان افزایش یابد.

جعفری در پاسخ به این پرسش که به عقیده برخی طلا تا جایی که می‌تواند رشد قیمت داشته و ممکن است دیگر روند صعودی نداشته باشد، گفت: زمانی طلا گرمی 150 هزار تومان شد و همه عقیده داشتند بسیار گران شده، اما اکنون شاهدیم بعد از چند سال نرخ طلا به گرمی یک میلیون و 100 هزار تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: قیمت طلا معمولا روند صعودی دارد و این روند به تدریج در سال‌های آینده هم ادامه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه با بیان اینکه قیمت کنونی طلا منطقی و واقعی است، خاطرنشان کرد: حتی اگر قیمت جهانی طلا را هم در نظر بگیریم، قیمت طلا در کشور گرمی نزدیک به 10 هزار تومان هم پایین‌تر است.

جعفری سپس از رکود حاکم بر بازار طلا یاد کرد که عمدتا ناشی از کاهش قدرت خرید مردم است و گفت: تداوم این رکود در سال جاری به شرایط اقتصادی کشور بستگی خواهد داشت.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments