تامین آب شرب استان اصفهان در معرض تهدید است

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی، امروز (شنبه- ۱۴ فروردین) در اولین جلسه شورای اداری سال ۱۴۰۰ شهرستان خمینی شهر در دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: از دانشگاه صنعتی می خواهیم در موضوع آب وارد شود و به شکل علمی کار کند، همان طوری که برخی دانشگاه های کشور معضل کمبود آب را مورد بررسی قرارداده و مقالات متعددی در این زمینه نوشته اند.

وی با بیان اینکه معضل کمبود آب از موضوعات مهم استان است، افزود: امروز مسئله آب شرب استان اصفهان مورد تهدید قرار گرفته است، به طوری که در حال حاضر کمتر از ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد زاینده رود است و بهار امسال نیز بارندگی ها کاهشی خواهد بود.

به گزارش «entekhabat1400.com»، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با تاکید بر اهمیت تسریع انجام پروژه بلوار سردار سلیمانی، اظهار کرد: بحث فرونشست زمین را از نظر علمی در دانشگاه بررسی کنید. اصفهان امروز به صورت جدی در معرض خطر فرونشست زمین است که انتظار داریم جامعه علمی این موضوع را رسانه ای کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رفع موانع تولید گفت: دانشگاه های استان اصفهان به عنوان یک واحد بین المللی باید مطالبه گر مسائل استان شوند. نباید برای تولید کنندگان ایجاد مانع کنیم و اگر مانعی بر سر راه آنها قرار دارد باید آن را رفع کرد.

نقدعلی به وظایف تک تک ادارات اشاره و تصریح کرد: ادارات برای اتمام پروژه های ناتمام و برنامه سال جدید خود برنامه ریزی کنند. مردم توقع دارند که فضای مجازی توسط دستگاه های مربوطه مدیریت شود.

وی در مورد انتخابات گفت: رد یا تایید کاندیداها بر اساس نظر مراجع قانونی است که البته حفظ آبرو و حیثیت افراد باید در اولویت باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس خطاب به شهرداری های گفت: پروژه هایی که در شهرستان اجرا می شود مبلغ و محل اعتبار آن باید قانونا در بنرها ذکر شود و بودجه ها در محل خود هزینه شود. در بودجه ۱۴۰۰ کمربندی اصغرآباد و فاضلاب شهر کوشک با پیگیری های زیاد در ردیف های بودجه ملی قرار گرفته است. 

رفع حاشیه نشینی جوی آباد از اولویت هاست

فرماندار خمینی شهر نیز در این نشست در خصوص ثبت نام در انتخابات گفت: ۱۴۴ نفر از خمینی شهر، ۳۸ نفر از درچه، ۱۱ نفر از کوشک و ۱۱ نفر از اصغر آباد برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام کرده اند که از این میزان ۸۸ درصد آقا و ۱۲ درصد بانو هستند.

علیرضا بصیری افزود: هیات اجرایی با تعامل هیات های نظارت شهرستان کار خود را آغاز کرده و بررسی صلاحیت ها آغاز شده است. ملاک قانون است و امیدواریم انتخاباتی پر شور داشته باشیم.

فرماندار خمینی شهر افزود: طی یک ماه گذشته، سه استان توسط دفتر مقام معظم رهبری به عنوان شهرهای حاشیه ای دیده شده است. مشهد، سنندج و جوی آباد خمینی شهر جزو این شهرها هستند که به جد رفع حاشیه نشینی جوی آباد دنبال می شود و تمام دستگاه ها موظف اند همکاری لازم را داشته باشند.

راه اندازی بخش دو مراقبت های ویژه بیمارستان شهید اشرفی

رئیس مجمع بیمارستانی شهرستان خمینی شهر نیز در این نشست با بیان اینکه ۵۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های شهرستان بستری هستند، گفت: بخش دو مراقبت های ویژه بیمارستان شهید اشرفی با ظرفیت ۴ تخت راه اندازی شده و هم اکنون ۳ تخت آن اشغال است. 

علی اکبر جنگجو افزود: از امروز ۱۴ فروردین ماه یک بخش عادی دیگر نیز در بیمارستان شهید اشرفی فعال خواهد شد که تعداد بخش های عادی سه بخش خواهد شد. شهرستان خمینی شهر بین شهرستان های قرمز و نارنجی محاصر شده است و احتمال تغییر رنگ شهرستان وجود دارد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments