شرکت ماشین‌سازی خرم‌آباد ظرف مدت ۹ ماه به چرخه تولید بر می‌گردد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی چهاردهم فروردین‌ماه در پیامی، با بیان اینکه خداوند در سوره آل عمران می‌فرمایند: نْ تَمْسَسْکُمْ حَسَنَهٌ تَسُؤْهُمْ وَإِنْ تُصِبْکُمْ سَیِّئَهٌ یَفْرَحُوا بِهَا ۖ وَإِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا یَضُرُّکُمْ کَیْدُهُمْ شَیْئًا اگر صبر و تقوا داشته باشید هیچ زیانی به شما نمی‌توانند برسانند اظهار کرد: صبر به معنای پایداری کردن و در میدان ماندن، به اهداف و آرمان‌های بلند نگاه کردن و حرکت و تلاش برای رسیدن به آرمان‌ها و فضیلت‌های بلند است.

وی تصریح کرد: صبر به معنای حضور در عرصه تلاش و کوشش است اما متأسفانه برخی از افراد از میدان عرصه و تلاش می‌گریزند، برخی دیگر که نمی‌گریزند ولی به‌تدریج از عرصه کنار می‌روند، گریز از انجام مسئولیت‌ها و یا به‌تدریج خود را از مسئولیت‌ها کنار زدن به دلیل رنج و سختی که در پیش دارد برخلاف صبر است.

امام‌جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: انقلاب اسلامی به صبری نیاز دارد که در میدان و عرصه تلاش و جهاد حضور داشته باشند زیرا با صبر و تلاش‌ها به افق‌های دور دست می‌رسیم.

شاهرخی خاطرنشان کرد: پس یک معنای تقوا این است که از خود در مقابل دشمن مراقبت کنیم، پس اگر صبر، تلاش و جهاد باشد و به همراه آن از خود مراقبت کنیم و مراقب مکر و حیله دشمن باشیم دشمن نمی‌تواند به شما آسیب و ضرر و زیانی برساند.

وی اضافه کرد: تقوا در این آیه یک معنای عام دارد که به معنای مراقبت از خود و خویشتن‌داری است و در مسیر صراط مستقیم که روزی ده بار آن را تکرار می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: تقوا یک معنای دیگر هم دارد و آن مراقبت از خود در برابر دشمن است، انسان در حالت عادی یک جور زندگی می‌کند و وقتی در مقابل دشمن است جور دیگری زندگی می‌کند.

شاهرخی ادامه داد: یک انسانی که سرپست نگهبانی است به نحو خاصی انجام وظیفه می‌کند و وقتی در حال استراحت است طور دیگری استراحت می‌کند.

وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) و با اشاره به مناسبت‌های این هفته، اظهار کرد: فرارسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) به معنای تکریم از مجاهدت‌های نیروهای وزارت اطلاعات است که برای حفظ و امنیت کشور در شرایط پرتلاطم منطقه نقش‌آفرینی می‌کنند.

شاهرخی با اشاره به دوازدهم فروردین‌ماه، تصریح کرد: روز دوازدهم فروردین‌ماه روزی است که انقلاب اسلامی ایران کامل شد و در ۲۲ بهمن‌ماه سال ۵۷ انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل و مجاهدت مردم پیروز شد و به‌نظام استبداد و خودکامگی پایان داد و در دوازدهم و یازدهم فروردین‌ماه مردم با حضور آگاهانه در پای صندوق‌های رأی در اولین انتخابات آزاد شرکت و به جمهوری اسلامی رأی دادند و پس از ۲۵۰۰ سال نظام جمهوری اسلامی به‌جای نظام شاهنشاهی، سلطنتی و مورثی تثبیت شد.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان، خاطرنشان کرد: طی سفر ۱۶ ساعته رئیس قوه قضاییه به استان لرستان کلیه برنامه‌های این سفر از ورود به فرودگاه و تا پایان سفر و برگشت ایشان به‌وسیله هیأتی که مربوط به قوه قضاییه بود تنظیم شده بود و هیچ‌گونه دستگاه یا سازمانی استانی در تنظیم برنامه‌های سفر آیت‌الله رئیسی دخالتی نداشتند.

امام‌جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: در برنامه دیدار با اقشار و نخبگان برخی از اقشار دیدگاه‌های خود را بیان کردند ولی با توجه به محدودیت‌هایی که وجود داشت تنها تعداد محدودی سخن گفتند که از قبل همان هیأت انتخاب کرده بود و تا چند ساعت قبل از ورود کسی هم از سخنرانان اطلاع نداشت.

 شاهرخی با بیان اینکه آنچه می‌تواند در تولید و اشتغال استان تأثیر داشته باشد راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل‌شده استان است، بیان کرد: پس از پیگیری، ارسال نامه‌های متعدد و گفت‌وگو تلفنی با رئیس قوه قضاییه و سایر مسئولان کشوری که می‌توانستند در راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل شده استان تأثیرگذار باشند در نهایت منجر به سفر مسئولان کشوری و رئیس قوه قضاییه به استان شد و خوشبختانه در جریان سفر رئیس قوه قضاییه دستگاه قضا و استانداری استان در راستای رفع مشکلات استان مکتوباتی را ارائه دادند.

وی با اشاره به نتایج سفر رئیس قوه قضاییه، افزود: طی سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان لرستان مقرر شد: چهار کارخانه مهم فولاد ازنا، سامان کاشی، عظیم خودرو بروجرد و کارخانه سیمان خرم‌آباد که مشکل قضایی داشتند و پرونده آن‌ها در دادگستری تهران مطرح بود طی سه ماه آینده تعیین تکلیف شوند که این خبر بسیار مسرت‌بخش و امیدوارکننده‌ای برای مردم استان است زیرا در اشتغال‌زایی استان نقش بسیار خوبی دارند.

امام‌جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: پیگیری تخصیص آب استان لرستان از دیگر نتایج سفر رئیس قوه قضاییه به استان است که مقرر شد موضوع تقسیم عادلانه آب استان توسط دستگاه قضا از طریق شورای عالی آب پیگیری شود، واقعاً بی‌معنا است که صحبت از انتقال آب از دریای عمان، خلیج‌فارس و خزر با ۱۲۳ هزار میلیارد تومان می‌زنند ولی استان لرستان با داشتن ۱۱ میلیارد مکعب آب تنها ۲۳ درصد زمین‌های آن آبی باشد درحالی‌که متوسط کشور ۴۶ درصد است.

شاهرخی با اشاره به ضرب‌الاجل رئیس قوه قضاییه جهت راه‌اندازی شرکت ماشین‌سازی خرم‌آباد بیان کرد: با دستور رئیس قوه قضاییه مقرر شد شرکت ماشین‌سازی خرم‌آباد با ظرفیت اشتغال ۸۰۰ نفر ظرف مدت ۹ ماه به چرخه تولید برگردد.

وی اظهار کرد: موضوع اختلاف کشاورزان با منابع ملی و اینکه شش سال زمان نیاز است که یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین مورد اختلاف کشاورزان و منابع ملی به نتیجه برسد از دیگر موضوعات مطرح شده در جریان سفر رئیس قوه قضاییه به استان بود که در همین راستا مقرر شد کمیسیون رفع تداخل ارضی با منابع ملی در استان فعال شود و ظرف کمتر از دو سال این پرونده‌ها تعیین تکلیف شوند و در این مدت کشاورزان به دستگاه قضایی ارجاع نشود، البته اگر کسی درختی قطع کند یا ضرر و زیانی در این مدت به منابع ملی بزند و یا ساختمان‌سازی کند با او برخورد قانونی می‌شود ولی در این مدت کشاورزان بتوانند کار کشاورزی را انجام دهند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: در ادامه سفر رئیس قوه قضاییه به استان در رابطه با کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی که مشکل قضایی ندارند مقرر شد کارگروهی زیر نظر استاندار تشکیل و وضعیت این کارخانه‌ها که ممکن است در تملک بانک‌ها باشند و یا با برخی دستگاه‌ها مشکل دارند پی گیری شود.

شاهرخی خاطرنشان کرد: ریشه برخی از این مشکلات ممکن است به سازمان یا دستگاه‌هایی در تهران برگردد یا برخی از واحدهای صنعتی مالک آن‌ها بانک‌ها است، به‌هرحال چه اصل و اساس مشکل آن‌ها به سازمان یا دستگاهی در تهران باشد و یا مربوط به بانک‌ها باشد این کمیته یا کمیسیون که زیر نظر استاندار محترم است و دستگاه‌های دیگر هم در آن عضو خواهد بود باید نسبت به احیای این کارخانه‌ها و کارگاه‌ها اقدام کنند.

وی در رابطه با واحدهای تولیدی و کارخانه‌هایی که در تملک بانک‌ها هستند، اضافه کرد: با توجه به اینکه بانک‌ها امکان مالی دارند و می‌توانند واحدهای تولیدی که در تملک دارند احیا کنند ولی چنانچه اقدامی نکنند کارگروه مذکور بر اساس قانون اقدام کند.

 امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: کلیه مسئولان، جوانان انقلابی و دلدادگان به‌نظام اسلامی بدانند که شعار سال صرفاً حرف و سخن نیست بلکه این شعار حکایت از یک نیاز است، حکایت از این است که همه از مسئول تا غیر بدانند که نیاز کشور به تولید و مانع زدایی و حمایت از تولید است، اگر صدها بنر با عنوان شعار سال در سطح شهر زده شود و از صداوسیما این شعار تبلیغ شود ولی اراده و اقدامی از طرف مردم و مسئولان وجود نداشته باشد بی‌فایده است.

 شاهرخی ادامه داد: اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات استانی و قوه قضاییه به دادگستری استان جهت رفع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این دستگاه از دیگر دستاوردهای سفر رئیس قوه قضاییه به استان لرستان بود.

 وی عنوان کرد: آنچه در سفر رئیس قوه قضاییه به استان آیت‌الله رئیسی و معاونت‌های قوه قضاییه بر آن تأکید داشتند و بنده نیز بارها در تریبون نماز جمعه مطرح کرده‌ام این است که تعطیلی کارخانه‌های استان یک‌شبه تعطیل نشده‌اند بلکه طی فرآیند چندماهه و گاهی چندساله به مخروبه‌ای تبدیل‌شده‌اند جای سؤال است که مسئولان مربوطه و ناظران دستگاه قضا استان کجا بودند که از چنین اتفاقی جلوگیری نکردند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه خوشبختانه برخورد با فساد بدون هیچ‌گونه مماشات البته با دلیل و مدرک بسیار مورد تأکید رئیس قوه قضاییه است، اظهار کرد: سازمان بازرسی و حراست یکی از وظایفشان حفظ سلامت کارخانه‌ها یا دستگاه اداری است بر همین اساس ما باید بیدار و هوشیار باشیم که در گام دوم انقلاب گرفتار مشکلاتی همچون گذشته و تبدیل شدن کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی استان به مخروبه نباشیم.

شاهرخی تصریح کرد: آنچه که در سفر اخیر مورد تأکید رئیس قوه قضاییه بود مساوی بودن نسبت مسئولان با مردم است و هیچ‌کسی نباید به‌واسطه انتسابی که با مسئولان دارد از امتیازی برخوردار باشد زیرا یکی از اموری که مردم استان را رنج می‌دهد تبعیض در به‌کارگیری نیروها تحت عناوین مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در استان گاهی یک نفر وقتی به مدیریتی می‌رسد اقدام به به‌کارگیری منسوبین خود می‌کند و گاهی نیز برخی مدیران اقدام به به‌کارگیری منسوبین یکدیگر می‌کنند و افرادی که تخصص لازم را ندارند خارج از ضوابط به کار می‌گیرند و همین مشکلات استان را رنج می‌دهد در همین راستا سازمان بازرسی و نظارتی و امنیتی نباید در برابر این‌گونه تخلفات بدون هیچ‌گونه مماشاتی برخورد کنند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه به‌کارگیری نیرو بدون ضابطه باید به‌عنوان یک منکر شناخته شود، اضافه کرد: جذب نیرو در چارچوب قانون و بدون ضابطه در استان باید به یک گفتمان عمومی در بین فعالان فرهنگی استان تبدیل شود البته پیگیری این امور باید با شیوه و دانایی خاصی باشد متأسفانه برخی این امور را طوری بر زبان می‌آورند که نه تنها به حل مسئله کمک نمی‌کند آسیب‌زا هم است و خودشان را گرفتار شاکی یا شاکیان خصوصی می‌کنند و در این‌طور حالت در دام تهمت زنی و افتراء می‌افتند و به‌جای این‌که جبهه امربه‌معروف و نهی از منکر را تقویت کنند با روش نادرست شان مانعی برای حل مشکل می‌شوند به همین خاطر باید خیلی در این رابطه مراقبت کرد.

شاهرخی بیان کرد: بنده همیشه تأکید کرده‌ام علی‌رغم مشکلاتی که در کشور وجود دارد ولی آینده کشور و لرستان روشن و درخشان است، باهمت جوانان نمی‌گذاریم اتفاقات نامیمون و مخرب گذشته در استان اتفاق بیفتد و رویدادهای خوبی که در گذشته اتفاق افتاده به‌طور یقین با کیفیت و کمیت بیشتری ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: پس با امید به آینده به‌عنوان یک رسالت همگانی ایران اسلامی به‌وسیله همه ایرانیان و استان لرستان به‌وسیله همه لرستانی‌ها چه آن‌ها که در استان هستند و چه آن‌ها که بیرون از استان هستند بهتر از گذشته خواهیم ساخت و به ارتقاء فرهنگی و پیشرفت و توسعه خواهیم رساند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments