مدیران برای برگزاری یک انتخابات آبرومند تلاش کنند

«احمد ترحمی» عصر شنبه چهاردهم فرودین‌ماه در مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و بخشدار مرکزی شهرستان ابرکوه با بیان این که شیوع کرونا و تحریم‌های شدید، سال ۹۹ را سال سختی برای مردم ایران رقم زده بود، گفت: این سختی‌ها علی‌رغم همه فراز و نشیب‌ها درس‌هایی هم در راستای مقاومت، ایستادگی، وحدت، همدلی و انسجام و امید برای ما داشت که امید است در سال ۱۴۰۰ با حضور در صحنه‌های انقلاب به‌ ویژه انتخابات، تقویت شود.

وی با تأکید بر این که همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید در برگزاری انتخابات مشارکت داشته باشند، افزود: انتخابات نیازمند یک عزم ملی و همگانی است و برگزاری آن از عهده یک دستگاه و چند نهاد خارج است لذا همه باید دست‌به‌دست هم بدهند.

ترحمی خاطرنشان کرد: اصل و ملاک، برگزاری یک انتخابات سالم، قانون‌مند، دقیق، با امنیت کامل و بدون جانب‌داری از هر جریان و گروهی در حوزه شهری و روستایی و ریاست جمهوری است و انتظار می‌رود مدیران و مسئولان در کنار همه مسئولیت‌ها و خدماتی که انجام می‌دهند، فارغ از هر گونه جریانی به مجموعه فرمانداری برای برگزاری یک انتخابات آبرومند با کمترین کاستی و نقص تلاش کنند.

وی با بیان این که انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ از بزرگ‌ترین و پرحجم‌ترین انتخابات‌هاست، ابراز کرد: پس از ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر، از ۱۶ فروردین‌ماه ثبت‌نام داوطلبان شوراهای روستا به مدت هفت روز شروع می‌شود.

مردم هوشیارانه‌تر انتخاب کنند

حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» امام جمعه ابرکوه هم در این مراسم گفت: در بحث انتخابات، شورای نگهبان باید هوشیارانه و دقیق در جذب نامزدها و تأیید صلاحیت توجه داشته باشد و از سوی دیگر مردم هم باید هوشیارانه‌تر و دقیق‌تر گزینش داشته باشند.

وی تاکید کرد: برخلاف تفکر همگان که انتخابات شوراها را جدی نمی‌گیرند، شوراها جایگاه خاصی دارند و می‌تواند مدافع قوی مصالح مردم و منافع ملی باشد.

امام‌جمعه ابرکوه همچنین با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ و شعار سال، تصریح کرد: هر شهرستان باید در حوزه تولید که زمینه خودکفایی، استقلال اقتصادی، تقویت و رونق و اقتدار اقتصادی را فراهم می‌کند، موانع را برطرف کنند تا در مجموع استان و کشور بتوانیم شاهد تحقق شعار سال باشیم.

در این مراسم از تلاش‌های «علی‌اکبر اسحاقی» و «حبیب حسینی» معاون فرمانداری و بخشدار سابق شهرستان تقدیر و «احمد تولایی» و «محمود حاصلی» به ترتیب به عنوان معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و بخشدار بخش مرکزی شهرستان ابرکوه معرفی شدند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments