تاکید بر ضرورت تحکیم همبستگی و پیوستگی بین مردم و پلیس

ارسلان زارع امروز در دیدار فرمانده، معاونان و روسای پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی گیلان ضمن قدردانی از تلاشگران ناجا به ‌سبب کوشش‌های بی شائبه، اثربخش و گسترده شبانه روزی به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی برای خدمت به مردم، تامین امنیت استان و آسایش هموطنان اظهار کرد: حجم گسترده ترددهای مسافران و گردشگران با کمترین حوادث به واسطه حضور موثر پلیس راه و راهور بوده است.

رئیس شورای تامین استان گیلان با اشاره به تدوین اطلس امنیتی و بهبود شاخص‌های امنیتی و اجتماعی گیلان در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ماقبل با همراهی اعضای شورای تامین و مردم، افزود: جایگاه برتر و شایسته گیلان در مقایسه با دیگر استان‌ها توفیقات به دست آمده را ملموس‌تر می‌کند چراکه حاصل همدلی و انسجام در ماموریت‌ها بوده و مایه امید برای جامعه است.

نماینده عالی دولت در گیلان، وجود خلوص نیت در انجام امور را گامی موثر در کسب موفقیت عنوان کرد و اعتماد عمومی را بزرگترین سرمایه دانست و گفت: با توجه به ارتباط مستقیم ناجا با مردم، بخشی از سرمایه اجتماعی در اختیار نیروی انتظامی است و حجم بالای تماس با شهروندان، گواه این مدعاست.

وی به نقش آفرینی نیروی انتظامی در موضوعات مختلف با توجه به گستردگی وظایف و تنوع ماموریت‌ها اشاره و اضافه کرد: ورودی پرونده‌های حقوقی و کیفری به محاکم در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، کمتر شده که بخشی از آن حاصل انجام اقدامات ایجابی و پیشگیرانه پلیس در کنار اقدامات سلبی است.

استاندار گیلان ادامه داد: به هر اندازه بتوانیم در جهت تحکیم همبستگی و پیوستگی بین مردم و نیروی انتظامی اهتمام ورزیم؛ در جلب مشارکت آنان، کسب رضایتمندی و افزایش نظم و سرمایه اجتماعی موفق‌تر خواهیم بود.

وی ایجاد نظم در جامعه را یکی از مهمترین وظایف ناجا ذکر و برخورداری از مبنای قانونی در جهت پذیرش اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: دقت در رفتار و گفتار توسط عوامل پلیس منجر به افزایش رضایتمندی جامعه می‌شود.

زارع گفت: نیروی انتظامی در تلقی عمومی، بخش بزرگی از حاکمیت و نظام محسوب می‌شود و بر این مبنا مردم با مشاهده برخورد، تعامل، اقتدار، اخلاق و مهارت حرفه‌ای نیروی انتظامی، به قضاوت می‌نشینند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب طی سال‌های اخیر متناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، شعارهایی حول محور موضوعات اقتصادی را به‌ عنوان نقشه راه هر سال تعیین و ابلاغ می‌کنند، افزود: معتقدم ناجا با نقش‌آفرینی در حوزه‌های مرتبط با اقتصاد، تولید و امنیت ملی متناسب با ظرفیت‌های قانونی، می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت در توسعه اقتصادی باشد.

وی به نقش آفرینی موثر حوزه معاونت اقتصادی نیروی انتظامی و مرزبانی استان در تحقق هدفگذاری صادرات غیرنفتی گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: با حضور موثر نیروهای مستقر در مرزهای استان حتی در لحظه تحویل سال نیز، وقفه‌ای در انجام فرآیند صادرات صورت نگرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و امنیت موتور توسعه جامعه محسوب می‌شوند، اظهار کرد: برقراری امنیت لازم توسط ناجا در سطح جامعه، به توسعه سرمایه‌گذاری و رشد صنعت نیز کمک می‌کند.

وی به تلاش‌های موثر و موفق پلیس در اجرای تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به‌ویژه حضور فعالانه در طرح فاصله گذاری اجتماعی و مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اشاره و اضافه کرد: در موضوعات اجتماعی به واسطه فرهنگ غنی مردم گیلان و حضور هوشمندانه و با تدبیر پلیس، شاهد مدیریت مطلوب این حوزه بوده‌ایم.

استاندار گیلان با تاکید براینکه باید با همت مضاعف زمینه تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم، گفت: بخش قابل توجهی از امنیت و سلامت انتخابات توسط پلیس محقق می‌شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments