پروژه‌های افتتاحی شهرداری‌های مازندران بوی انتخابات ندهد

مهدی رازجویان در جمع فرمانداران استان مازندران با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام استان با جدیت و تا روز آخر فعالیت دولت پیگیری شود، خاطرنشان کرد: فرمانداران موظف هستند روند اجرایی پروژه ها را پیگیری کنند و از فرآیند پیشبرد کارها بازدید به عمل آورند و همچنین شهرداری ها با توجه به در پیش بودن انتخابات شوراها پروژه هایی را کلنگ‌زنی و افتتاح کنند که در بودجه سنواتی ۱۴۰۰ دیده شده باشد و مصوبه شورا داشته باشد تا به عنوان یک مزیت انتخاباتی برای اعضای شورا لحاظ نشود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز از جمله اولویت های مهم استان است که برابر تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون؛ جهاد کشاورزی موظف است از این ساخت و سازها جلوگیری کند، گفت: از آنجایی که ساخت و سازها ۶ ماه تا یک سال زمان می برد بنابراین جهاد کشاورزی می‌تواند ورود پیدا کرده و از ساخت و سازها در اراضی کشاورزی با توجه به ماده ۳ که با آنها هماهنگی شده جلوگیری به عمل آورد.

رازجویاندر بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: اعتبارات خوبی در حوزه پسماند استان تزریق شد که مبلغ قابل توجهی بوده است و همه پروژه های پسماند فعال بوده و در حال بهره برداری است. در اردیبهشت ماه روز هوای پاک با حضور مجازی وزیر کشور شاهد افتتاح پروژه ها در استان خواهیم بود در یکی از شهرهای استان، لندفیل بهداشتی آغاز به کار می کند و سرمایه گذاری در حوزه پسماند شهرستان نور انجام خواهد گرفت این در حالی است که سال‌ها در جنگل های بالادست نور دفن زباله انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین خط پردازش در شهرستان ‌های آمل و بابلسر نیز در حال انجام است که با تکمیل این خطوط؛ زباله های ارزشمند جداسازی شده و برخی زباله های آلی تبدیل به کود آلی می شود و در اختیار کشاورزی و امور زراعی قرار می گیرد.

معاون استاندار مازندران گفت: مسکن مهر و محرومین در سال ۹۸ می توانست به بهره‌برداری برسد اما به جهت مسکن های خود مالکی که وجود داشت و تسهیلاتی که خریداران نتوانستند به موقع دریافت کنند به تعویق افتاد اما سایر مسکن های مهر که دولتی است باید به سرانجام برسد، مشکل مالی در این زمینه وجود ندارد و فرمانداران باید رصد این مورد را نیز در دستور کار قرار دهند تا با پیگیری‌های انجام شده شاهد بهره برداری از مسکن مهر در شهرستان ها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مازندران ۲۰۰۰ مورد سهمیه مسکن مهر محرومین دارد که بیش از ۱۹۷۰ مورد به بانک‌ها معرفی شدند و ۱۹۳۰ مورد نیز قرار داد صورت گرفته و بیش از ۸۰ مورد نیز به بهره برداری رسیده است.

رازجویان تصریح کرد: همچنین در صورت پر کردن این ۲۰۰۰ سهمیه امکان استفاده از سهمیه سایر استانها که نتوانستند سهمیه را پر کنند وجود دارد و دولت در این راستا تسهیلات کم بهره و ‌کمک بلاعوض نیز در اختیار قرار داده است و با استفاده از این امکان برای افرادی که سال های سال از نداشتن مسکن در رنج بودند سرپناه ایجاد می شود تا مشکل مسکن محرومین استان برطرف شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments