بازگشت محدودیت‌های کرونایی به شیراز

عبدالرسول حقیقی دوشنبه ۱۶ فروردین در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز، ضمن بیان اینکه با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اویل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم، گفت: بر اساس اعلام کارشناسان، با نسخه های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر مواجه هستیم و با توجه به شرایط موجود، وضعیت بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل های ابلاغی باید به نحوی اجرا شود تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم. 

او با اشاره به تداوم روند افزایشی مراجعه و پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی پیش‌بینی شده، گفت: الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی شامل فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد و دورهمی های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری است. 

این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت های تست سریع کرونا، اضافه کرد: فاصله پیک های سوم و چهارم کرونا و شروع واکسیناسیون افراد پر خطر از دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است. 

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، تنها فعالیت مشاغل گروه یک در مناطق با وضعیت قرمز را قانونی اعلام و اضافه کرد: از امروز دوشنبه ۱۶ فروردین رستوران ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات خواهند بود.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می‌شود، گفت: تمام برنامه های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها انجام می شود.

تشدید نظارت‌ها در شیراز

حقیقی نظارت اتحادیه های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و افزود: در صورت فقدان همکاری صنوف با اتحادیه های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند. 

معاون فرمانداری شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و خاطرنشان کرد: اکیپ های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ راسا می توانند تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز، نسبت به پلمپ واحد های متخلف به مدت ۱۵ روز اقدام کنند. 

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، اعلام کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هر گونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد. 

هرگونه آموزش و آزمون حضوری تعطیل است 

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی را یاد آور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هر گونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری می‌شود.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، اضافه کرد: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می توانند مستندات خود را جهت بررسی و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه کنند. 

حقیقی همچنین از ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز و اعمال جریمه‌های ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برای متخلفان هم خبر داد و گفت: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه های ۲۰۰ هزار تومانی به ازای تردد در هر مورد تردد می‌شوند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments