بازار مسکن آرام است، اما تا کی؟

بهروز عسگری در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com»، اظهار کرد: علیرغم افزایش قیمت مصالح ساختمانی، همچنان بازار مسکن آرامش خود را حفظ کرده و این آرامش تا اواخر اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اگر قرار بر ایجاد تغییر در بازار مسکن باشد قطعا از اواخر اردیبهشت ماه و با توجه به در پیش بودن انتخابات نمایان خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اراک با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، گفت: هرساله در این ماه بازار مسکن دارای رکود بوده و قطعا تا انتهای ماه رمضان این سکون ادامه دارد.

عسگری با بیان اینکه فعلا نمی توان پیش بینی دقیقی از قیمت مسکن داشت، گفت: اما با توجه به در پیش بودن انتخابات پیش بینی می‌شود بازار در رکود بماند، قیمت ها پایین نمی‌آید اما آرامش هم برهم نمی‌خورد.

وی اضافه کرد: قیمت مسکن پایین نمی‌آید، اما حباب قیمت شکسته شده و مسکن به قیمت واقعی متناسب با نوع مصالح و امکانات ساخت و… رسیده و قطعا در آینده نیز قیمت بر همین اساس و با همین روال بر مبنای قیمت مصالح، پروانه کسب و زمین و… تعیین خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک با اشاره به طرح الحاق برخی زمین ها به محدوده شهری ادامه داد: متاسفانه هنوز اتفاقاتی در این راستا صورت نگرفته و به غیر از یکسری افراد خاص، هیچکس اطلاعاتی از این زمین‌ها ندارد و باید منتظر ماند.

عسگری در خصوص مالیات خانه‌های خالی نیز گفت: شناسایی این خانه‌ها تنها توسط دستگاه‌های خدمات رسان از جمله اداره آب، برق و گاز امکان پذیر است، البته هنوز نوع اجرای این طرح مشخص نیست.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments