اساس کار موفق آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و آموزش است

محمود ثمینی در جلسه ستاد انتخابات لرستان که امروز ۱۷ فروردین‌ماه برگزار شد، با اشاره به روند مطلوب انتخابات شوراهای اسلامی شهر، اظهار کرد: در بخش شهری ثبت‌نام‌ها انجام شده و روند بررسی صلاحیت‌ها با توجه به مستندات قانونی طبق تقویم پیش‌بینی‌شده در فرمانداری‌ها در حال انجام است.

وی تصریح کرد: از همه در بخش انتخابات شورای اسلامی روستاها نیز انتظاراتی داریم.

معاون استاندار لرستان در خصوص ترغیب بیشتر داوطلبان به حضور در عرصه انتخابات شورای اسلامی روستاها، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه تلاش کرده و اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به روستاییان  بیشتر شود و افراد به حضور در عرصه انتخابات ترغیب شوند.

ثمینی با اشاره به حساسیت انتخابات شوراهای اسلامی روستا، اضافه کرد: با توجه به سوابق درخشان روستاییان و رشادت و ایثارگری آنان در جبهه‌های جنگ و سایر عرصه‌ها، شرکت در انتخابات و قبول مسئولیت در شورای اسلامی برای حل مشکلات مردم امری مهم است.

وی به‌ضرورت ارسال به‌موقع گزارشات با توجه به تاریخ تعیین شده تأکید کرد و افزود: در فضای مجازی گاهی مشاهده می‌شود برخی از داوطلبان به‌صورت غیرقانونی خود را به‌عنوان کاندیدای شهر معرفی کرده که این موضوع تا هنگامی‌که درزمان قانونی لیست نهایی داوطلبین شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط فرمانداران و بخشداران به‌صورت رسمی اعلام نشود، تخلف محسوب می‌شود و ممکن است در بررسی صلاحیت‌ها در هیئت اجرایی و نظارت لحاظ شود.

رئیس ستاد انتخابات لرستان بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، فرمانداران و بخشداران تا برگزاری کامل انتخابات حوزه‌های انتخابیه را بدون هماهنگی ترک نکنند و با رصد سامانه انتخابات بر اوضاع و روند انتخابات نظارت کامل به عمل‌آورند.

ثمینی ادامه داد: طبق قانون تمامی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌ها، شهرداری‌ها و … که به‌نوعی از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند مکلفند از فرایند برگزاری انتخابات پشتیبانی کرده و این یک تکلیف قانونی است.

وی با تأکید بر ارائه آموزش‌های لازم برای عوامل و دست‌اندرکاران اجرای انتخابات، اظهار کرد: با توجه به اهمیت برگزاری انتخابات سالم لازم است طبق تجربیات گذشته با تمهید مقدمات، زمینه ارائه آموزش‌های مورد نظر را زودتر شروع و در آموزش کارگاهی و عملیاتی و انتخاب عوامل اجرایی تسریع شود زیرا اساس کار موفق، آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و آموزش است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان به شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد افراد رزرو و جایگزین عوامل اجرایی نیز در مراحل مختلف انتخابات تعیین شوند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments