اعمال محدودیت های جدید کرونایی از فردا در استان کرمان

دکتر”محمدصادق بصیری” در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کروناویروس استان کرمان با اشاره به الزامات قانونی طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها در شرایط قرمز، نارنجی و زرد اظهار کرد: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، شهرستان های شهربابک، سیرجان، بافت، رفسنجان، زرند، کوهبنان، کرمان و بم در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: همچنین شهرستان‌های نرماشیر، عنبرآباد، رودبار جنوب، جیرفت، بردسیر، انار و منوجان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های فهرج، ریگان، قلعه‌گنج، کهنوج، فاریاب، ارزوئیه، رابر و راور در وضعیت زرد قرار دارند.
بصیری بیان کرد: این رنگ‌بندی وضعیت فعلی استان است و احتمال تغییر آن با توجه به سیر صعودی بالای ویروس جهش یافته وجود دارد، اما امیدواریم با کنترل‌ها  و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان بتوانیم شرایط را تا حدی کنترل کنیم.
جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: طبق طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها، دورکاری کارمندان در وضعیت قرمز در اداراتی با ارائه خدمات ضروری به صورت یک دوم و در سایر ادارات دو سوم اعمال می‌شود.  
به گزارش «entekhabat1400.com» و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، وی با بیان اینکه بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها با توجه به برگزاری فرآیند انتخابات جزو دستگاه‌های ضروری تعیین شده‌اند، افزود: در زمینه فعالیت کسبه و بازاریان در شرایط قرمز تنها گروه شغلی یک می‌توانند فعالیت داشته باشند، ضمن آنکه فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و اجتماعی در این شهرها تعطیل بوده و پلاک‌های شخصی غیربومی نمی‌توانند به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ورود کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در شرایط نارنجی دورکاری کارمندان در ادارات ضروری یک سوم و دیگر ادارات یک دوم بوده و تنها فعالیت گروه‌های شغلی یک و دو امکان‌پذیر است.
وی بیان کرد: فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و اجتماعی نیز در مناطق نارنجی ممنوع است.
بصیری گفت: در شهرستان‌های زرد، وضعیت کاری کارمندان در ادارات ضروری به صورت کامل و دیگر ادارات یک سوم دورکاری است و تنها مشاغل گروه چهار در این شهرها تعطیل خواهند بود.
وی گفت: مسائل آموزشی نیز تنها حضور پایه‌های اول و دوم دروس کارگاهی در مدارس به صورت اختیاری و با 10 نفر می‌تواند اعمال شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: برگزاری مراسمات فرهنگی اجتماعی و نمازهای جماعت یومیه با ظرفیت 50 درصد و ترددها در این مناطق زرد بلامانع خواهد بود.
بصیری با بیان اینکه منع تردد شبانه از ساعت 22 تا 3  بامداد در تمام مناطق استان همچنان ادامه دارد، بیان کرد: ورود خودروهای شخصیِ ممنوع به شهرهای قرمز هر 24 ساعت یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی 500 هزار تومان جریمه دارد و برای منع تردد شبانه 200 هزار تومان جریمه دیده شده است.
وی خاطرنشان کرد: اعمال محدودیت‌ها از فردا آغاز می‌شود و استمرار آن بستگی به رنگ‌بندی طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments