۹۱۶ روستا در خراسان جنوبی واجد شرایط انتخابات شورا هستند

عالیه خواجوی در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com» اظهار کرد: شوراها نقش بسیار مهمی در توسعه روستاها به عهده دارند و اهمیت آن را نمی‌توان نادیده گرفت.

وی افزود: یکی از راه‌های رسیدن به برنامه‌های بلند مدت و میان مدت در کشور و جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهرها در سایه خدمت رسانی بهتر به مردم و ارتقا سطح کیفی در روستاها است که شوراها نقش مهمی در پیاده سازی آن دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی ۱۷۸۰ آبادی دارای سکنه دارد که از این تعداد ۹۱۶ روستا واجد شرایط انتخابات شورا هستند، تصریح کرد: بهره گیری از توان نخبگان روستاها راه حل اثربخشی برای کاهش مشکلات و پیگیری مسائل روستاهاست.

خواجوی ادامه داد: از این نخبگان می‌خواهیم تا با شرکت در رقابت سازنده شوراهای اسلامی در پیشبرد اهداف روستای خود موثر باشند.

وی افزود: شوراها می‌توانند بازوی مهمی در کنار اعتبارات دولتی از محل درآمدهای بومی و محلی برای ادامه فعالیت پروژه‌های روستایی باشند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: بعد از اتمام مراحل ثبت نام متقاضیان با روش‌های غیرحضوری، ثبت نام قطعی آنان از طریق سامانه پیامکی وزارت کشور به آنان اعلام می‌شود.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments