توسعه زیربنایی بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان در اولویت است

 به گزارش «entekhabat1400.com» دکتر قاسم جانبابایی ۱۹ فروردین ماه در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان افزود: تلاش های بی وقفه همکارانمان در این استان موجب حرکت رو به رشد بیمارستان ها شده است و امروز تغییراتی که در مراکز درمانی این استان ایجاد و مراکز جدیدی که افتتاح شده به خوبی نمایان است.

وی گفت: همه گیری کرونا و موج جدید این بیماری شرایط بسیار سختی را برای نظام بهداشت و درمان و مدافعان سلامت به وجود آورده است.

 معاون درمان وزیر بهداشت و درمان گفت: بیمارستان ایرانمهر جزو بهترین بیمارستان هایی است که در این دولت افتتاح شد و یکی از بهترین اتاق عمل های ایران در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: با وجود همه تلاش هایی که انجام شده باز هم نیاز، فرصت و ظرفیت برای کار بیشتر وجود دارد و همچنان معتقدیم که باید در مورد نیازهای بهداشت و درمان استان به صورت جهادی کارمان را ادامه دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: عملکرد مناسب مجموعه بهداشت و درمان در این استان، ارتباط مناسب با مجموعه سیاسی و استانداری و مشارکت قابل قبول مردم از دلائل کاهش موارد ابتلا در استان ماست.

احمدعلی موهبتی افزود: هم اینک یک شهرستان قرمز داریم و سایر شهرستان های استان در وضعیت زرد و آبی هستند.

وی بیان کرد: با توجه به میزان ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراها در استان، خوشبختانه پیش بینی می شود تا شاهد انتخابات باشکوهی در استان باشیم که این موضوع ضرورت برنامه ریزی منسجم تر برای پیشگیری از چرخش ویروس کرونا در استان را بیشتر می کند.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سالجاری خشکسالی و کاهش نزولات جوی یکی از تهدیدات جدی سلامت در استان محسوب می شود.

موهبتی افزود:  عزم جدی دولت در استان در کنار توجه به معیشت و سلامت مردم توسعه زیر ساخت های اساسی همانند جاده، بندر، مخابرات، آموزش و پرورش، دسترسی به منابع آب آشامیدنی سالم و امثال آن است.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments