قطار ملی رونمایی شد/ توان تولید 400 واگن مترو در سال

به گزارش خبرنگار شهری «entekhabat1400.com»، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم رونمایی از  نخستین قطار ملی مترو در کشور اظهار داشت: در بیش از 10 کلان‌شهر کشور طی سالهای آینده به 5 هزار واگن مترو نیاز داریم تا بهره‌وری سیستم ساخت مترو را به نتیجه برسانیم.

وی بیان داشت: در تهران بزرگترین پروژه مترو با طول بیش از 246 کیلومتر و با 141 ایستگاه تکمیل شده است و طبق قانون تا پایان سال 1400 باید 2 هزار واگن مترو تأمین شود. 

وی با بیان اینکه توسعه مترو یکی از پروژه‌های اساسی برای کاهش آلودگی هوا است، گفت: شرکت متروی تهران ساخت قطار ملی را با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و با همکاری مهندسین داخلی اجرایی کرد. 

حناچی ادامه داد: بومی‌سازی قطار با همکاری 18 شرکت دانش‌بنیان و 4 مجموعه صنعتی طراحی و ساخته شده و تولید تمام سیستم‌ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی است. 

وی گفت: اشتغال برای 5 هزار نفر به طور مستقیم و برای 10 هزار نفر به صورت غیرمستقیم، همچنین کاهش بیش از 20 درصد قیمت ناوگان مترو از دستاوردهای مهم پروژه تولید قطار ملی و انبوه‌سازی آن خواهد بود. 

وی تصریح کرد: تقاضا داریم منابع لازم برای تأمین 2 هزار دستگاه ناوگان ریلی از سوی دولت و صندوق توسعه ملی انجام شود و مشکل تهران در کمبود واگن برطرف شد. 

وی تصریح کرد: اگر قراردادهای لازم با شرکت‌های تولیدکننده واگن‌ها منعقد شود، توانایی تولید 400 واگن در سال را داریم، همچنین در سال 1400 می‌توانیم ساخت 105 واگن را به سرانجام برسانیم. 

حناچی گفت:‌ همچنین امیدواریم در سال جاری اقدامات لازم جهت نهادینه شدن توانمندی‌ها برای همه خطوط مترو و سفارش‌گذاری 420 هزار واگن مترو در سال اجرایی شود.

گفتنی است مراسم رونمایی از قطار ملی با حضور مجازی حسن روحانی رئیس‌جمهور و برخی از دیگر مسئولان کشور انجام گرفت.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments