پربازدیدترین اخبار سیاسی هجدهم فروردین

پربازدیدترین اخبار سیاسی هجدهم فروردین ایسنا

مواضع دولت آمریکا درباره پیش برد مذاکرات وین پیرامون احیای توافق هسته ای/ تاکید رییس جمهور بر پرهیز از تحریف واقعیت ها/ توضیحات قاضی زاده هاشمی درباره ثبت نامش برای انتخابات ۱۴۰۰/ توضیحاتی درمورد حمله به کشتی تجاری ایران در دریای سرخ و… در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

می‌دانیم باید تحریم‌های ناسازگار با برجام را لغو کنیم

به گزارش ایسنا،‌ اعلام مواضع دولت آمریکا درباره پیش برد مذاکرات وین پیرامون احیای توافق هسته ای  از سوی سخنگوی وزارت خارجه این کشور در صدر  اخبار پرمخاطب قرار گرفت.

ند پرایس در کنفرانس مطبوعاتی اش گفت:  چیزی که ما می دانیم این است که باید لغو تحریم ها را برای تحریم های ناسازگار با برجام انجام دهیم. با این حال، کارگروه هایی به همین منظور داریم و نمی خواهم از اینجا درباره آن صحبت کنیم.

هیچ گفت‌وگوی مجاورتی میان ایران و آمریکا نخواهد بود

همچنین سعید خطیب زاده،‌ سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه پرس تی وی در پاسخ به این سوال که آیا در جریان برگزاری  کمیسیون مشترک برجام توسط طرف های اروپایی پیامی از سوی آمریکا به ایران منتقل شده است ، اظهار کرد : همانطور که گفتم هیچ گفتگوی مستقیم و یا غیر مستقیم میان ایران و آمریکا نبوده است و هیچ گفتگوی مجاورتی نیز میان ایران و آمریکا نخواهد بود.

دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

اجرای کامل برجام یعنی انجام کامل تعهدات طرف‌های متعاهد ایران

تیم مذاکره کننده خطوط قرمز نظام را رعایت کند

آمریکا باید تمام تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند

با برجام صنعت هسته‌ای نه متوقف و نه کند می‌شود/ ۵۷ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد داریم

موضوع اصلی نشست وین برداشتن تحریم‌هاست

نماینده اتحادیه اروپا نقش اصلی رابطه میان ایران و آمریکا را ایفا خواهد کرد

نیازمند تلاش‌های مشترک برای رفع تحریم‌های ایران هستیم

احیای برجام مستلزم اراده سیاسی زیادی است

استقبال سازمان ملل از برگزاری نشست درباره توافق هسته‌ای

نشست وین گام اول در پی‌گیری دیپلماسی قلمداد می‌شود

***

نباید واقعیت ها را تحریف کنیم

تاکید رییس جمهور بر پرهیز از تحریف واقعیت ها هم از پربازدیدها بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفت: پیروزی سیاسی ملت بزرگ ایران و دولت دوازدهم با رهبری مقام معظم رهبری و حمایت و هدایت ایشان به وجود آمد که توانستیم آمریکا را شکست دهیم. چرا با پول ملت برای این شکست آمریکا فیلم درست نمی‌کنید؟ اگر بناست از پول ملت فیلم درست کنید و نمایش دهید از واقعیت‌ها فیلم بسازید و حقایق را به مردم بگویید. پیروزی ملت را بگویید. نباید به مردم غیرواقعیت‌ها را بگوییم و نباید واقعیت‌ها را تحریف کنیم.

 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می‌شوم

توضیحات قاضی زاده هاشمی درباره ثبت نامش برای انتخابات ۱۴۰۰ هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی  با بیان این که در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت نام خواهد کرد، گفت نامزدی من در انتخابات به تایید صلاحیت شورای نگهبان بستگی دارد.

خبر های دیگر مرتبط با انتخابات ۱۴۰۰ را در لینک های زیر بخوانید.

باید برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امید آنها را افزایش داد

اصلاح طلبان گزینه‌های محدودی برای انتخابات ریاست جمهوری دارند

کسانی‌که با وعده رأی می‌آورند به رأی‌دهندگان جوابگو باشند

برای افزایش مشارکت در انتخابات، مسئولان حرف دل مردم را بشنوند

***

کشتی “ساویز” بر اثر انفجار دچار آسیب جزئی شده است

خبر بعدی، پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به سوالی در خصوص اخبار حمله به کشتی تجاری ایران در دریای سرخ بود.

سعید خطیب زاده گفت: کشتی تجاری ایران با نام ساویز روز سه شنبه ١٧ فروردین حدود ساعت ۶ صبح به وقت محلی در دریای سرخ  و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر انفجاری که منشاء و شیوه شکل گیری آن در دست بررسی است دچار آسیب جزئی شده است.

اسرائیل مسئول حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ بوده است

در همین رابطه یک مقام آمریکایی به روزنامه نیویورک تایمز گفت که رژیم صهیونیستی مسئول حمله انجام شده به کشتی ایرانی در دریای سرخ است.

این مقام آمریکایی که می خواست نامش فاش نشود، گفت که رژیم صهیونیستی این حمله را حمله ای تلافی جویانه پس از آن چه حمله های اخیر نیروهای نظامی ایران به کشتی های این رژیم خوانده، نامیده است.

آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته است

همچنین سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور هیچ نقشی در حمله انجام شده به یک کشتی ایرانی در دریای سرخ نداشته اند.

وضعیت اقتصادی کشور بسیار نگران‌کننده است/ امیدوارم مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

ابراز نگرانی آیت‌الله احمد جنتی در نطق پیش از دستور جلسه شورای نگهبان درباره وضعیت اقتصادی کشور هم از پرمخاطب ها بود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور بسیار نگران‌کننده است و معلوم نیست که آیا مسئولان از اصلاح وضعیت موجود اقتصادی، ناتوان هستند یا اینکه اعتنایی ندارند؛ وضعیت برای اقشار کم درآمد جامعه، بسیار سخت شده و نرخ‌ها هر روز بالا می‌رود، مسئولان باید هر چه سریعتر به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

جنتی به موضوع مهم انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و گفت: امسال انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، میان دوره‌ای خبرگان رهبری و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در پیش داریم؛ امیدوارم که همه‌ی مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تدابیری که اندیشیده شده، مشارکت حداکثری داشته باشند چرا که انتخابات سرنوشت کشور را رقم می‌زند.

واکنش شدید ایران به اظهارات اخیر وزیر خارجه اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیما

واکنش معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه  خطاب به مقامات اوکراینی درباره سانحه سقوط هواپیما هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

محسن بهاروند گفت: ایران ضمن احترام روابط دو جانبه خود با سایر کشورها، در چارچوب حاکمیت ملی خود هیچگونه فشار و تهدیدی را نپذیرفته و در مقابل هر اقدام غیر منطقی و غیر معقولی در رابطه با خود متناسب عمل خواهد کرد و کوچکترین اقدام یکجانبه ای را با ابزار مشروع، قانونی و دیپلماتیک پاسخ خواهد داد.

وی افزود: ما اظهارات همکاران اوکراینی را در رسانه ها می بینیم و به آن توجه می کنیم ولی گاهی دلیل برخی اظهار نظرهای غیر سازنده را درک نمی کنیم.

به صف شدن نامزدها

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز ۲۸ خرداد، به تدریج افرادی مختلفی رسما اعلام کرده اند که قصد حضور در این انتخابات را دارند. هر چند چهره های اصلی که انتظار حضورشان در انتخابات می رود، فعلا سکوت کرده اند.

گزارش ایسنا از لیست کامل افرادی است که تاکنون رسما اعلام کرده اند که در انتخابات شرکت می کنند، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments